کمیته امداد سالجاری برای ۲۰۰ هزار شغل برنامه‌ریزی کرد

اصفهان- ایرنا- رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: این نهاد سال جاری برای ۲۰۰ هزار اشتغال و با ارایه ۶ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض‌الحسنه برنامه‌ریزی کرده است.

مرتضی بختیاری روز چهارشنبه در حاشیه دیدار با عباس رضایی استاندار اصفهان گفت و گو با ایرنا افزود: از مبلغی که برای تسهیلات اشتغال کشور در نظر گرفته شد چهار هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان از بند ب تبصره ۱۶، ۶۰۰ میلیارد تومان از محل اشتغال روستایی و ۷۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت است.

وی با بیان اینکه برای هر فرد ۵۰ میلیون تومان تسهیلات در نظر گرفته شد، اظهارداشت: با بانک مرکزی مکاتبه کردیم که در شرایط کنونی با این مبلغ نمی‌توان اقدام شایسته‌ای انجام داد.

به گفته وی از بانک مرکزی تقاضای افزایش تسهیلات به حداقل ۱۰۰ میلیون تومان را داشتیم که طی نامه ای به معاون اول رییس جمهوری نظر موافق و مثبت خود را اعلام کردند.

رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) خاطرنشان کرد: با اخذ مجوز از بانک مرکزی،  هر کارآفرینی که برای چهل نفر از مددجویان کمیته امداد اشتغال ایجاد کند ۲ میلیارد تومان وام قرض الحسنه در نظر گرفته می‌شود.

وی با اشاره به عملکرد این نهاد در استان اصفهان اضافه کرد: با حمایت و همدلی مسئولان و بانک‌های عامل کمیته امداد اصفهان سال گذشته رتبه سوم اشتغال را در کشور کسب کرد.

بختیاری با بیان اینکه سال گذشته ۹ هزار و ۴۰۰ اشتغال توسط کمیته امداد این استان ایجاد شد، تصریح کرد: سهمیه امسال کمیته امداد اصفهان به لحاظ اشتغال ۱۰ هزار و ۴۵۵ اشتغال و ۲۹۰ میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه است.

مرتضی بختیاری رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سفری ۲ روزه به استان اصفهان مسائل و مشکلات این حوزه را از نزدیک بررسی خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =