۲۱ پرونده تخلف نانوایی‌های مهاباد به تعزیرات ارجاع شد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره تعزیرات حکومتی مهاباد گفت: با تشدید بازرسی‌ها همزمان با اعمال محدودیت فعالیت اصناف طی یک ماه گذشته ۲۱ پرونده تخلف برای نانوایی‌‎های این شهرستان تشکیل شد.

جعفر نوری روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت کم فروشی از عمده تخلفات نانوایی‌های مهاباد بوده و پس از آن رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی در شرایط مقابله با کرونا و گران‌فروشی از دیگر تخلفات ثبت شده برای نانوایی ها بوده است.

وی با بیان اینکه ارزش ریالی کل پرونده‌های تشکیل شده ۲۴ میلیون ریال است، ادامه داد: به منظور ارائه نان مطلوب و باکیفیت و اجرای نظارت بر روند پخت و توزیع، طی ۶ ماه نخست امسال از ۶۰۰ نانوایی سطح شهرستان بازدید و بازرسی شد.

رییس اداره تعزیرات حکومتی مهاباد بر نظارت قاطع و رعایت کامل امور بهداشتی در واحدهای نانوایی تاکید کرد و گفت: هرگونه عمل مغایر اصول بهداشتی در شرایط بحران بیماری همه‌گیر کرونا در خبازی‌های این شهرستان به طور مستمر و قاطع پیگیری شده و با متخلفان به طور جدی برخورد قانونی می‌شود.

نوری اظهار داشت: شهروندان با مشاهده هرگونه تخلفی اعم از گران‌فروشی، عدم درج قیمت و کم‌فروشی می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی ۱۳۵ موضوع را برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی مهاباد اعلام کنند.

وی با بیان اینکه امسال ۶۵۴ پرونده قضایی برای اصناف متخلف این شهرستان در بخش خدمات، کالا و قاچاق در سال جاری تشکیل شده است، گفت: از ابتدای امسال ۱۴۴ پرونده قاچاق کالا و ارز و ۵۱۰ پرونده مربوط به بخش کالا و خدمات در این شهرستان به ارزش بیش از ۴۵ میلیارد ریال برای متخلفان تشکیل شده است.

۳۲۶ واحد نانوایی و خبازی در مهاباد مشغول فعالیت است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =