مدیر جهادکشاورزی: ایجاد صنایع فرآوری زعفران در شهربابک ضرورت دارد

کرمان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی شهربابک به کیفیت بالا و بازار پسندی زعفران این شهرستان اشاره کرد و گفت : نبود صنایع فرآوری و بسته بندی موجب شده که زعفران کاران محصول خود را به صورت فله ای در اختیار دلالان قرار دهند.

غلامرضا منگلی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فقدان این صنایع در منطقه باعث شده که سود مناسبی عاید کشاورزان زعفران کار نشود که قطعا با راه اندازی چنین صنایعی ضمن کمک به بنیه اقتصادی و معیشت کشاورزان ، روی آوری به کشت این محصول کم آب بر به نفع سفره های زیرزمینی خواهد بود .

منگلی با بیان اینکه  امسال ۱۶۰ هکتار از مزارع شهربابک به زیر کشت زعفران رفته که ۱۴۵ هکتار آن مثمر ثمر و ۱۵ هکتار آن نهال است، پیش بینی  کرد : در کشت جاری ۶۵۰ کیلوگرم زعفران از مزارع شهربابک برداشت شود.

وی با بیان اینکه امسال ۲۰ درصد  سطح کشت نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، افزود: برداشت زعفران از اواسط آبان ماه سال جاری شروع شده است و تا اوایل آذر ماه ادامه خواهد داشت.

منگلی بیان داشت: بطور میانگین در هر هکتار ۴/۵کیلوگرم کُلاله خشک زعفران از سطح مزارع شهرستان برداشت می شود.

وی افزود: شهرستان شهربابک یکی از تولیدکنندگان زعفران در استان کرمان می‌باشد و زعفران شهربابک به دلیل شرایط آب و هوایی مناسب شهرستان از کیفیت بالا و بازار پسندی خوبی برخوردار است.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها