۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 84106595
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اراک به ۹۰ درصد رسید

اراک - ایرنا - فرماندار اراک گفت: رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این شهرستان از سوی مردم و اصناف به بیش از ۹۰ درصد رسیده است و امید می‌رود در روزهای آتی شمار باقی‌مانده نیز به جرگه رفتار مسئولانه در پیشگیری از کرونا بپیوندند.

«حسین بختیاری» روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح تعطیلی سراسری گروه‌های شغلی ۲، سه و چهار در شهرستان اراک از ساعت ۱۸ عصر روز گذشته (سه‌شنبه) در این شهرستان اجرایی شد و در نخستین روز همکاری خوبی صورت گرفت و انتظار پیش‌بینی شده محقق شد.

وی بیان کرد: تعطیلی این مشاغل در مراکز شهر رعایت شد و تنها فعالیت برخی از مشاغل تعیین شده در حاشیه شهرها وجود داشت که تذکرهای لازم داده شده است.

فرماندار اراک ادامه داد: ۱۰ گروه بازرسی با همکاری تشکل‌های مردم نهاد، اتاق اصناف، دانشگاه علوم پزشکی، فرمانداری و پلیس نظارت بر اماکن شهرستان اراک نیز تشکیل شده که از امروز (چهارشنبه) در نقاط مختلف شهر فعالیت دارند.

بختیاری تصریح کرد: صنوفی که در اجرای این طرح همکاری لازم را نداشته باشند، نخستین بار به آن‌ها تذکر داده می‌شود و بار دوم اخطار و برای سومین بار مهر و موم می‌شود و در این مسیر تعارفی با اصناف متخلف وجود ندارد.

وی عنوان کرد: زدن ماسک در معابر عمومی شهر اراک به‌ویژه در مناطق مرکزی و پر ازدحام به بیش از ۹۰ درصد رسیده و انتظار است مردم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مقابل این بیماری را در اولویت هر کاری قرار دهند.

فرماندار اراک اضافه کرد: بحث ممنوعیت تردد خودروها از ساعت ۲۱ تا چهار بامداد نیز از ۲۴ آبان ماه جاری به مدت یک ماه در شهرستان اراک اجرا می‌شود و رانندگانی که در این ساعت تردد داشته باشند مشمول جریمه پنج میلیون و ۱۰۰ هزار ریالی می‌شوند.

بختیاری گفت: در راستای اجرای این طرح، تنها تردد خودروهای خدمات رسان، اورژانس و کارکنان مراکز بهداشت و درمان آزاد است و انتظار است مردم در اجرای این طرح نیز همکاری خوبی را به کار گیرند.

اراک مرکز استان مرکزی است و در این منطقه بیش از ۶۸۰ هزار نفر جمعیت زندگی می‌کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها