۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 84106561
۰ نفر

برچسب‌ها

پایان کار یک‌ساله فوتسال ستارگان با انتقال دائم به قرچک

تهران- ایرنا- تیم فوتسال لیگ برتری ستارگان ورامین پس از یک سال فعالیت در این شهرستان و کسب رتبه سوم در این مسابقات، به شهرستان قرچک منتقل شد.

به گزارش ایرنا،تیم فوتسال ستارگان، تیم نوپایی است که فعالیت خود را از سال گذشته با انتقال امتیاز تیم فوتسال مقاومت شهرستان قرچک در لیگ برتر آغاز کرد، تیمی که فعالیت آن تنها یک سال در ورامین به درازا کشید و به دلیل عدم توانایی مسوولان این تیم در تأمین هزینه‌های تیم داری، بار دیگر به نام شهید منصوری به قرچک بازگشت.

دوم اردیبهشت سال گذشته بود که مدیرعامل تیم فوتسال مقاومت قرچک وابسته به نیروی مقاومت بسیج، در گفتگو با خبرنگار ایرنا، خبر از انتقال امتیاز این تیم لیگ برتری به یکی از شرکت‌های خصوصی تهران داد.

داود علیزاده در این مصاحبه اظهار کرد: بر اساس ابلاغیه ستاد کل نیروهای مسلح به تیم های نظامی مبنی بر عدم امکان استفاده تیم های نظامی از سرباز قهرمان، شرایط برای تیم داری از سوی باشگاه مقاومت با مشکل مواجه شد چرا که این تیم در فصل جدید مجبور بود تا همانند سایر تیم ها با هزینه های زیاد، بازیکن جذب کند.

وی گفت: تیم فوتسال مقاومت قرچک از توان مالی مناسبی برای جذب بازیکن برخوردار نیست و این امر چاره ای جز واگذاری امتیاز را برای مسئولان باشگاه باقی نگذاشت.

علیزاده تصریح کرد: جلسات متعددی با مسئولان شهرستان قرچک در خصوص واگذاری امتیاز به شهرداری و یا سایر ارگان های شهرستان برگزار شد ولی مسئولان شهرستان تمایلی برای تیم داری از خود نشان ندادند. 
وی گفت: امتیاز این تیم به قیمت ۴۵۰ میلیون تومان به یک شرکت تهرانی واگذار شده و از دهم اردیبهشت ماه، اسناد تیم واگذار می شود.

در همان روز شهردار قرچک به خبرنگار ایرنا اظهار کرد: مجموعه شهرستان و شهرداری و شورای اسلامی شهر قرچک در طول فعالیت این تیم در لیگ برتر، کمک های مادی مناسبی کرده اند که در این میان، نقش شهرداری قرچک برجسته تر است.

محسن خرمی شریف با تأکید بر حمایت مجموعه شهرداری از تیم های ورزشی به منظور ارتقاء نشاط اجتماعی در جامعه اظهار داشت: با بررسی های صورت گرفته این نتیجه حاصل شد که تیم داری به صلاح شهرداری و باشگاه مقاومت قرچک نیست و بهتر است تا شهرداری همچون گذشته، از این تیم حمایت مادی و معنوی داشته باشد.

یک ماه بعد، در دوازدهم خرداد سال ۹۸، رئیس شورای اسلامی شهر قرچک از باقی‌ماندن امتیاز این تیم در شهرستان خبر داد.

اژدر نوروزپور به خبرنگار ایرنا گفت: با تصویب لایحه ارسال شده از سوی شهرداری این شهر مبنی بر خرید امتیاز تیم فوتسال مقاومت به قیمت ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی در صحن شورای شهر و موافقت اعضا، این تیم در قرچک باقی می‌ماند.

وی اظهار کرد: باقی ماندن تیم فوتسال مقاومت در قرچک، خواست مردم و جوانان شهرستان بود که این امر با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی مسئولان شهرستان با ارائه لایحه‌ای از سوی شهرداری و تصویب در شورای اسلامی محقق شده است.

وی افزود: شهرستان قرچک سابقه‌ای دیرینه در میزبانی از تیم‌های فوتسال از جمله شهید منصوری با سابقه قهرمانی درلیگ برتر و مسابقات آسیایی، برخوردار است و باقی ماندن تیم فوتسال مقاومت، خواست اجتماعی تمامی مردم شهرستان است.

نوروز پور تصریح کرد: با انتقال امتیاز تیم فوتسال مقاومت، این تیم از فصل آینده به عنوان شهرداری قرچک در مسابقات لیگ برتر شرکت می‌کند.

تنها دو روز پس از این مصاحبه بود که خبری مبنی بر انتقال امتیاز تیم مقاومت به "حسینیه قائم" ورامین منتشر شد، خبری که حتی اعضای شورای اسلامی قرچک را که در جلسه حضور داشتند شوکه کرد.

با پیگیری خبرنگار ایرنا مشخص شد عصر روز دوشنبه ۱۳ خرداد امسال امتیاز تیم مقاومت قرچک به حسینیه قائم ورامین منتقل شده و تیم فوتسال مقاومت قرچک فصل جدید لیگ برتر فوتسال را با این عنوان در مسابقات لیگ برتر حضور پیدا می‌کند.

سیزدهم تیرماه سال گذشته، در مراسمی رسمی پیراهن این تیم با عنوان ستارگان ورامین رونمایی و با تعیین اعضای هیأت مدیریت و مدیرعامل، فعالیت رسمی این تیم لیگ برتری آغاز شد.

هر چند که در طول فصل گذشته مشکلات عدیده‌ای گریبانگیر این تیم شده بود و در روزهای پایانی فصل، مدیرعامل این تیم نیز برکنار گردید ولی، در پایان فصل گذشته مسابقات لیگ برتر فوتسال، این تیم موفق شد تا بوجود بسیاری از کمبودها، رتبه سوم لیگ را از آن خود کند.

از حدود دو ماه گذشته، موضوع حمایت از تیم فوتسال ستارگان و مشکلات پیش روی این تیم، به یکی از چالش‌های شهرستان ورامین تبدیل شده بود و به دلیل عدم توانایی مسوولان این تیم در تأمین هزینه‌های تیم داری که در حدود ۲۴ میلیارد ریال برآورد شده بود و با تلاش‌هایی که فرمانداری ورامین در تأمین زمین مورد نیاز تمرین و مسابقه این تیم لیگ برتری انجام داد، سرانجام امتیاز تیم ستارگان ورامین به شهرداری قرچک واگذار شد و روز گذشته رسما این تیم در این شهرستان معرفی گردید.

با خرید امتیاز تیم لیگ برتری فوتسال ستارگان ورامین، این تیم لیگ برتر امسال را با نام شهید منصوری آغاز می‌کند، نامی که در فوتسال ایران شناخته شده است و عنوان قهرمانی آسیا را نیز یدک می‌کشد.

این تیم فوتسال افتخاردشت ورامین است

مدیرعامل تیم فوتسال شهید منصوری قرچک به خبرنگار ایرنا گفت: تیم فوتسال شهید منصوری به خانه خود باز گشته و در اصل افتخاری برای دشت ورامین محسوب می‌شود.

رضا سهم دینی افزود: سال گذشته قرار بود که این تیم به یکی از شهرستان‌های استان تهران منتقل شود که با همت و تلاش خیرّین و نیک اندیشان ورامین، امتیاز تیم مقاومت در منطقه باقی ماند.

وی تصریح کرد: با وجود تمامی مشکلات، تیم ستارگان فصل خوبی را پشت سرگذاشت و دیگر امکان ادامه فعالیت در ورامین وجود نداشت و در اصل، این تیم بار دیگر به خانه خود بازگشت و بار دیگر نام شهید منصوری را زنده کرد.

وی اظهار کرد: وجود تیم فوتسال لیگ برتری شهید منصوری در قرچک، از نظر اجتماعی و فرهنگی به عنوان یک ظرفیت بزرگ می‌تواند بسیاری از آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و جوانان را به سمت ورزش سوق دهد.

سهم دینی اظهار امیدواری کرد با حمایت تمامی مردم و مسوولان، تیم فوتسال شهید منصوری فصل خوبی را پیش رو داشته باشد.

قرچک با ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =