حکم حبس مدیر واحد آلاینده  در شاهین شهر و چند خبر کوتاه

اصفهان-ایرنا- صدور حکم قضایی مبنی بر ۶ ماه حبس همراه با جریمه نقدی برای مدیر یک واحد تولیدی آلاینده محیط زیست در شاهین شهر و دستگیری شکارچیان غیر مجاز در کاشان و دهاقان خبرهای کوتاه زیست محیطی امروز استان اصفهان است.

شاهین شهر و میمه

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: مسوول یک واحد تولیدی در این شهرستان به جرم تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط زیست به جریمه نقدی و ۶ ماه حبس محکوم شد.
مهدی پورقاسم روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با پیگیری حقوقی این اداره در خصوص یک واحد تولیدی که با فعالیت خود موجب آلودگی محیط زیست و تهدید علیه بهداشت عمومی را فراهم آورده بود، از طریق مراجع قضایی شهرستان  به صدور حکم محکومیت متصدی واحد به پرداخت مبلغ ۷۰میلیون ریال جریمه نقدی و حبس منجر شد.

وی گفت: واحد یاد شده  با فعالیت غیر اصولی از جمله مدیریت غیر صحیح پسماند تولیدی واحد و رها سازی آن در محیط موجب آلودگی خاک و منابع آب زیر زمینی شده بود و با وجود اخطارهای متعدد و ارائه مهلت مناسب برای رفع آلودگی  هیچ گونه اقدام مثبتی در خصوص رفع آلایندگی واحد انجام نداده بود.

شهرستان شاهین شهر و میمه در ۲۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

کاشان 

الهیار دولتخواه رییس اداره حفاظت محیط زیست کاشان از دستگیری یک شکارچی غیر مجاز در منطقه آزاد شهرستان در فصل شکار ممنوع خبر داد.
به گفته وی ماموران یگان حفاظت محیط زیست شهرستان کاشان حین گشت و کنترل به یک نفر حین شکار غیر قانونی برخورد  و  او را دستگیر کردند.

دولتخواه افزود: از این شکارچی یک قبضه سلاح گلوله زنی به همراه ۲ قطعه اردک سر سبز و یک قطعه اردک ارده ای و دیگر ادوات شکار و صید کشف و ضبط و پرونده متخلف  برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی شهرستان ارسال شد.

دهاقان 

بر پایه گزارش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان چهارمتخلف شکار وصید در قالب سه گروه در منطقه شکار ممنوع دشتک و مناطق آزاد شهرستان دهاقان شناسایی و دستگیر شدند.

این متخلفان به دلیل شکار غیرمجاز ،حمل و بکارگیری سلاح غیرقانونی و شروع به شکار به همراه یک قطعه کبک شکار شده، ۲ قبضه سلاح  دولول و یک قبضه سلاخ  تک لول ساچمه زنی ، فشنگ ومهمات دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

 شهرستان دهاقان و در فاصله ۹۶ کیلومتری جنوب غربی شهر اصفهان واقع شده است.