افزایش مشارکت اجتماعی مردم برای حل مشکلات ضروری است

اصفهان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: مباحثی که مشارکت پذیری اجتماعی را قوی می‌کند باید به میدان بیاید چرا که با راهبرد ورود مردم به مشارکت‌های اجتماعی مشکلات را پشت سرخواهیم گذاشت.

حیدر قاسمی روز چهارشنبه در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی سلامت و بانوان استان در سالن جلسات استانداری با تاکید بر توجه بیشتر به کارکرد اجتماعی این این کارگروه افزود: تشکیل این کارگروه به واسطه تجمیع سه کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت بانوان است که به لحاظ کمی و کیفی باید بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

وی تصریح کرد: باید جلسات کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت بانوان به لحاظ اهمیت به صورت متعدد برگزار شود زیرا مباحث اجتماعی و سلامتی ارتباط نزدیک با یکدیگر دارند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان ادامه داد: بخشی از مباحث مطرح شده وظایف ذاتی دستگاه‌هاست و هدف از برگزاری جلسات هماهنگی، تسهیل‌گری و سرعت بخشی به امور است تا از اتفاقات جزیره‌ای جلوگیری شود.

به گفته وی مباحث و مسائل بین بخشی و فرابخشی باید مورد پیگیری قرار گیرد.

قاسمی بیان کرد: کرونا از مصادیق جدی سلامت است که اگر حوزه نظارت و مشارکت اجتماعی و مردمی نباشد و هر خانه و اداره یک پایگاه سلامت نباشد با پراکندگی‌های موجود موفقیت لازم کسب نمی‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان خاطرنشان کرد: بنابراین با ورود مردم به مشارکت‌های اجتماعی بحران‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت.

وی یادآور شد: بیماری سالک به عنوان تهدید در حوزه انسانی، اقلیمی و طبیعی به وجود می‌آید که بخشی از استان اصفهان از جمله شرق و شمال این منطقه با بیماری سالک بیشتر درگیر است.

قاسمی با بیان اینکه باید دستگاه‌های مربوطه نسبت به کنترل سالک همکاری کنند، تصریح کرد: متولی این موضوع بهداشت و درمان است اما در مباحث اجتماعی و منابع طبیعی باید با سالک مبارزه کرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان بیان کرد: در زمان حاضر و با توجه به شیوع کرونا که افراد کمتری به مناطق سالک خیز به ویژه منطقه شمال استان سفر می‌کنند شرایط خوبی است تا زیرساخت‌هایی برای جلوگیری از سالک فراهم شود.

بررسی بیماری سالک در شمال و شرق استان اصفهان و سرطان پوکی استخوان در بانوان از موضوعات مورد بحث در کارگروه اجتماعی، فرهنگی و سلامت بانوان بود.

استان اصفهان بیش از پنج میلیون نفر جمعیت دارد که در ۲۴ شهرستان و ۱۰۵ شهر ساکن هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =