ریل‌گذاری‌ در مسیر توسعه خراسان جنوبی ادامه می‌یابد

بیرجند - ایرنا - استاندار خراسان جنوبی گفت: ریل‌گذاری‌های گذشته در مسیر توسعه استان با همان سرعت ادامه پیدا می‌کند و طرح‌ها و پروژه‌هایی که در مسیر توسعه استان انجام شده است، بدون وقفه پیش خواهند رفت.

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، حمید ملانوری در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرداری بیرجند، به موقعیت خاص تاریخی بیرجند با جاذبه‌های گردشگری ویژه اشاره کرد و افزود: به جهت همجواری با مناطق کویری، این شهر فضای تفریحی زیادی ندارد. 

وی اظهار داشت: بند دره در حاشیه شهر بیرجند، موقعیت خوبی برای ایجاد تفرجگاه است. 

استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های خوبی که صورت گرفته، اغلب دستگاه‌ها کمک کرده‌اند تا در اقدامی مشترک و با کار جمعی، زیرساخت‌های مناسبی برای تفریح شهروندان ایجاد شود. 

وی تصریح کرد: با زیرساخت‌هایی که در این محیط مهیا می‌شود، شرایط برای حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری‌های خرد و کلان فراهم می‌شود. 

ملانوری افزود: پروژه بهسازی تفرجگاه بند دره می‌تواند منشأ اشتغال باشد و تولید ثروت کند. 

وی درخصوص پروژه فرهنگسرای بیرجند نیز گفت: با توجه به سابقه فرهنگی غنی و مفاخر شهر بیرجند، وجود چنین فرهنگسرایی ضرورت دارد. 

وی ادامه داد: همین ضرورت نیز مدیران استان را به احداث این مجموعه واداشت و شهرداری نیز متولی اجرای پروژه فرهنگسرا شد. 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه نوع معماری، تأسیسات و تجهیزات این مجموعه با سلیقه و دقت لازم انجام شده است گفت: یکی از محاسن کار این است که در اجرای آن از توان پیمانکاران بومی استفاده شده است. 

وی اظهار داشت: بنا به وعده شهرداری، این پروژه تا دهه فجر آماده می‌شود و ان‌شاء‌الله به بهره‌برداری خواهد رسید.

ملانوری که ۱۱ آبان امسال در جلسه هیات دولت به عنوان هشتمین استاندار خراسان جنوبی منصوب و ۱۷ آبان ماه معارفه شد، در اولین بازدید میدانی از پروژه‌های عمرانی استان به همراه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و شهردار بیرجند از پروژه‌های مرکز استان بازدید کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha