مه غلیظ دید افقی را در گردنه "قره‌بلاغ" مهاباد کاهش داد

مهاباد- ایرنا- رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: مه غلیط دید افقی را در گردنه "قره‌بلاغ" در محور مهاباد- بوکان (جاده برهان) را به ۵۰ متر کاهش داد.

محسن خادمی روز چهارشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم‌اکنون دید افقی در گردنه "قره‌بلاغ" در محور مهاباد - بوکان به طول سه کیلومتر در این مسیر به کمتر از ۵۰ متر کاهش یافته و رانندگان باید در این مسیر هنگام تردد از چراغ مه‌شکن استفاده و فاصله طولی را رعایت کنند.

وی اضافه کرد: هم‌اکنون تردد در سایر گردنه‌های این شهرستان از جمله گردنه "جواله‌ره‌شان" و "زمزیران" در محور مهاباد - سردشت بدون مشکل جریان دارد اما به خاطر بارندگی و احتمال لغزنده بودن جاده‌ها رانندگان باید با سرعت مطمئن در این مسیرها تردد کنند.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد با اشاره به شروع طرح راهداری زمستانی از ۱۵ آذر امسال در این شهرستان افزود: هم‌اکنون در حال انباشت ۶ هزار تُن نمک و ماسه در راهدارخانه‌ها و تعمیر و تجهیز اداوات راهداری هستیم.

وی اضافه کرد: این مقدار نمک و ماسه علاوه بر راهدارخانه مرکزی، در سه راهدارخانه ثابت در روستاهای "کیتکه" (گردنه جواله‌ره‌شان)، "کله‌گاوی" ( گردنه زمزیران) در مسیر مهاباد - سردشت و "قره‌بلاغ" (مسیر مهاباد - بوکان) ذخیره‌سازی می‌شود.

رییس اداره راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای مهاباد گفت: امسال برای تسریع در عملیات راهداری و برف‌روبی محورهای روستایی، ۲ راهداری سیار در گردنه "آفان" و گردنه "شیخان" این شهرستان نیز فعال خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای اجرای طرح زمستانی امسال ۶۰ مامور راهداری و ۲۱ دستگاه انواع ماشین‌آلات سبک و سنگین راهداری در راهدارخانه‌های ثابت و سیار این شهرستان مستقر خواهند شد.

طبق اعلام هواشناسی مهاباد یک سامانه بارشی که از چند روز قبل وارد آذربایجان‌غربی شده تا اواخر امروز چهارشنبه به فعالیت خود در استان ادامه می‌دهد.

محور مهاباد - بوکان به طول ۶۵ کیلومتر با داشتن ۲ گردنه "قره‌بلاغ " و "اوطمیش" و چندین پیچ خطرناک، یکی از محورهای حادثه‌خیز در جنوب آذربایجان‌غربی است.

مهاباد دارای بیش از ۸۴۰ کیلومتر راه شامل ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی و ۶۱۰ کیلومتر راه روستایی آسفالت و شوسه است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 1 =

سرخط اخبار استان‌ها