۱۱ اسیر فلسطینی در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا مبتلا شده‌اند

تهران - ایرنا - «جمعیت اسرا و آزادگان فلسطینی« (واعد) اعلام کرد که با ابتلای سه نفر دیگر از اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی به «ویروس کرونا»، تعداد اسرای مبتلا به این ویروس طی ۲۴ ساعت گذشته به ۱۱ نفر رسیده است.

به گزارش ایرنا، پایگاه خبری «فلسطین الیوم» نوشت: جمعیت اسرا و آزادگان فلسطینی صبح امروز (چهارشنبه) از ابتلای ۳ اسیر فلسطینی دیگر به ویروس کرونا در زندان صهیونیستی «جلبوع» خبر داد.

این مرکز حقوقی در بیانیه‌ای تاکید کرد که با ابتلای این ۳ نفر، شمار اسرایی که در یک روز گذشته به کرونا مبتلا شده‌اند، به ۱۱ نفر افزایش یافته است.

«واعد» همچنین بیان کرد که تا این لحظه در مجموع ۱۲۳ اسیر فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به کرونا مبتلا شده‌اند که بیشتر آنان در زندان جلبوع محبوس هستند.

«کمال ابو وعر» اسیر فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی که از بیماری سرطان حنجره نیز رنج می‌برد و به ویروس کرونا هم مبتلا شده بود، به شهادت رسید.

اوضاع اسرای فلسطینی در زندان جلبوع بسیار سخت و ناگوار است و اداره زندان رژیم صهیونیستی از ارائه دارو و مواد بهداشتی لازم برای مقابله با کرونا به اسرا هم خودداری می‌کند.

مراکز حقوقی فلسطینی اعلام کردند که شمار اسرای فلسطین در بند رژیم صهیونیستی در شرایطی که سرزمینهای اشغالی با همه‌گیری ویروس کرونا مواجه است، به ۲۲۶ نفر افزایش یافته است.

پیشتر نیز «جنبش حماس» از شیوع ویروس کرونا در میان اسرای فلسطینی در بند رژیم صهیونیستی ابراز نگرانی کرده بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =

سرخط اخبار جهان