۲۲ کیلوگرم زعفران از اراضی کشاورزی ایلام برداشت می‌شود

ایلام - ایرنا - مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری ( ۹۹ - ۱۴۰۰ ) ۲۲ کیلوگرم زعفران از اراضی کشاورزی زیر کشت این محصول در استان برداشت شود.

بابک افراز روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: برداشت زعفران از ۲۰ هکتار زمین کشاورزی زیرکشت این محصول در استان آغاز شده است.

وی افزود: با توجه به اینکه کشت زعفران در استان ایلام نوپا و جدید است در حال حاضر تنها کشاورزان شهرستان‌های چرداول، سیروان و بدره به کشت پیاز زعفران اقدام کرده‌اند.

وی یادآور شد: اراضی زراعی استان ایلام مستعد کشت و پرورش پیاز زعفران هستند و برنامه‌های توسعه‌ای این محصول ارزشمند و مصرفی در دستور کار سازمان جهاد کشاورزی قرار دارد.

مدیر باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام گفت: باتوجه به مرغوبیت بالای زعفران تولیدی استان ایلام هیچ مشکلی در زمینه فروش این محصول وجود ندارد.

افراز تاکید کرد: با یک شرکت خرید و بسته‌بندی مستقر در استان خراسان رضوی مکاتبه و رایزنی‌های لازم صورت گرفته است تا محصول تولیدی استان را با قیمت مناسب و به صرفه، خریداری و به بازار مصرف عرضه کند.

وی در مورد برندسازی محصول زعفران استان ایلام هم اضافه کرد: به علت اینکه سطح زیرکشت و مقدار برداشت این محصول در استان ایلام ناچیز و کم است، هنوز وارد مرحله برندسازی نشده است.

وی با بیان اینکه توسعه کشت زعفران از مهمترین برنامه‌های معاونت باغبانی ایلام است، افزود: با افزایش سطح زیرکشت و برداشت زعفران، این محصول به عنوان یکی از تولیدهای شاخص استان برندسازی خواهد شد.

به گزارش ایرنا، عملیات برداشت محصول زعفران تا اوایل آذرماه ادامه دارد.

نزدیک به هفت هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان ایلام را باغات تشکیل داده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =