فناوری ۱۲۰ سایت تلفن همراه در هرمزگان ارتقاء می‌یابد

بندرعباس – ایرنا – مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان گفت: فناوری ۱۲۰ سایت تلفن همراه در شرق و شمال بشاگرد براساس مصوبه وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این استان ارتقاء می‌یابد.

احد قویدل‌فرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصویب این برنامه را در سفر مدتی قبل وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به شهرستان قشم اعلام کرد و افزود: اکنون این سایت‌های تلفن همراه دارای نسل ۲ هستند که فناوری آن‌ها تبدیل به نسل سه و چهار خواهد شد.

وی ادامه داد: برای این منظور خطوط فیبرنوری در بشاگرد، سیاهو در شهرستان بندرعباس و منطقه احمدی در شهرستان حاجی آباد کشیده می‌شود.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان اضافه کرد:‌ براساس مصوبه سفر ۲۶ شهریور ماه ۲۲۰ کیلومتر خطوط فیبرنوری باید ایجاد می‌شد که به ۳۲۰ کیلومتر افزایش یافت، بدین ترتیب حدود ۸۲ کیلومتر فیبرنوری در منطقه سیاهو شهرستان بندرعباس و ۲۴۰ کیلومتر برای شهرستان بشاگرد باید کشیده شود که به احتمال بسیار بالا کار احداث فیبرنوری هم‌اکنون آغاز شده است.

قویدل‌فرد خاطر نشان کرد: همچنین احداث ۱۱ تکرار کننده رادیویی انتقال دهنده پهنای باند نیز دیگر مصوبه این سفر بود که توسط یکی از اپراتورهای تلفن همراه اجرا می‌شود و در ارتقاء فناوری دکل های تلفن همراه مؤثر هستند.

وی اشاره کرد: درحال حاضر ضریب نفوذ شبکه ملی اطلاعات در هرمزگان ۷۳ درصد بوده که ۸۷ درصد جمعیتی روستاهای بالای ۲۰ خانوار را پوشش می‌دهد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات هرمزگان خاطرنشان کرد: امید می‌رود با انجام برنامه‌های یاد شده ضریب نفوذ شبکه ملی اطلاعات در روستاهای بالای ۲۰ خانوار هرمزگان به ۹۰ درصد برسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =