وصول ۹۵۰۰ میلیارد تومان معوقات بانکی از ابتدای امسال

تهران - ایرنا - رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از وصول ۹۵۰۰ میلیارد تومانی معوقات بانکی با رشدی ۳۹ درصدی از ابتدای فروردین تا پایان مهر سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ذبیح الله خداییان در همایش سراسری «بررسی عملکرد استان ها درخصوص اجرای مفاد اسناد رسمی» که با حضور معاونان و مدیران ستادی و استانی این سازمان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، رفع نیازهای مردم را نعمتی از سوی خداوند برای کارگزاران دانست و به بیان فضائل خدمت به خلق در کلام انبیا (ع) پرداخت.

خداییان با قدردانی از عملکرد قابل قبول واحدهای اجرای مفاد اسناد رسمی در ادارات ثبت اسناد و املاک سراسر سراسر کشورافزود: عملکرد واحدهای اجرای مفاد اسناد رسمی در هفت ماهه نخست امسال ۲۳۴ درصد رشد داشته است همچنین عملکرد پرونده های مختومه نیز نسبت به وارده ۱۴۴ درصد است و برای اولین بار شاهد رشد مثبت پرونده های مختومه نسبت به وارده هستیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خطاب به معاونان اسناد، املاک و اجرای ادارات ثبت متذکر شد که پرونده‌ها را به طور مرتب رصد و در صورت نیاز به آموزش، از طریق سازمان ثبت اسناد و املاک پیگیری کنند.

بازبینی در پرونده‌ها و احصای پرونده‌های نیابتی موضوع دیگر مورد تاکید خداییان در این همایش بود. وی اظهارداشت: در اسرع وقت همه پرونده‌ها بازبینی شود و پرونده‌های نیابتی که قابل اجرا است، اجرا شود و در صورت عدم اجرا به منظور تعیین تکلیف به استان و شهرستان مربوطه بازگردانده شود.

وی همچنین با تاکید بر اینکه اجرای تبصره ماده ۱۳۱ قانون ثبت اسناد را در دستور کار قرار دهید، خطاب به مدیران ادارات ثبت اسناد و املاک کشور، گفت: در سریع‌ترین زمان ممکن پرونده را به اجرا بگذارید و اگر بانک‌ها پیگیر اجرا نیستند تذکر دهید و در صورت عدم اقدام، مراتب را به بازرسی استان و سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام کنید.

معاون رئیس قوه قضاییه همچنین با تاکید بر اینکه پرونده‌ها باید الکترونیکی باشند، به اجرای ماده ۱۹ و ۲۰ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی و آیین نامه اجرایی اشاره کرد و افزود: اگر دستگاهی به استعلام‌ها پاسخ نمی‌دهد، طرح دعوی صورت گیرد؛ زیرا دستور واحد ثبتی لازم الاجرا است.

در پایان این همایش از عملکرد مدیران کل ثبت اسناد و املاک سه استان آذربایجان شرقی، البرز و زنجان و روسای ادارات ثبت اسناد و املاک بوشهر، کاشان، آق قلا، بادرود، اهر، شهرکرد، مراغه، تبریز و خورموج در حوزه اجرای مفاد اسناد رسمی قدردانی شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =

سرخط اخبار جامعه