پنج جوان تهرانی گمشده در جنگل‌ رامسر نجات یافتند

نوشهر - ایرنا - رییس جمعیت هلال احمر رامسر از نجات پنج جوان تهرانی که در مسیر منطقه جنگلی جاده ییلاق جواهرده گم شده بودند ، خبر داد.

هاتف باقر سلیمی روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت که گم شدن این جوانان حوالی ساعت ۲۰ شب گذشته به پایگاه امداد و نجات رضی محله رامسر اطلاع داده شد و ناجیان پایگاه هم بلافاصله جست و جو را شروع کردند.

وی افزود که این افراد برای تفریح به منطقه جنگلی و کوهِ رو به روی روستای " دیسه " در جاده جواهرده رفته بودند که به دلیل آشنا نبودن با مسیر و منطقه نتوانستند راه بازگشت را بیابند و گم شدند.

رییس جمعیت هلال احمر رامسر گفت که ناجیان این جمعیت پس از دو ساعت جست و جو این افراد را پیدا کردند .

روستای جواهرده در ‎ ۲۷کیلومتری شهر رامسر و در ارتفاع یکهزار و ۸۰۰ متری از سطح دریا واقع است .

مسیر دسترسی به جواهرده از منتهی الیه غربی شهر رامسر است که گردشگران برای رسیدن به آن از میان کوههای مشجر و در امتداد دره های رودخانه صفارود حرکت می کنند.

روستای جواهرده همواره در فصل تابستان به لحاظ برخورداری از آب و هوای خنک مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی است و به همین خاطر هم امکانات اقامتی در این منطقه برای گردشگران وجود دارد.

این روستا علاوه بر زیبایی های فراوان طبیعی و داشتن چشمه سارها ، از قدمت تاریخی نیز برخوردار بوده که وجود گورستان هایی با قبرهای موسوم به ' گبری ' گویای آن است .

شهرستان ۸۰ هزار نفری رامسر در غرب استان مازندران قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha