۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 84106265
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

هلدینگ‌های چند رشته ای در مناطق آزاد

رسول طهماسبی | معاون سرمایه‌گذاری  شرکت سرمایه‌گذاری و توسعه کیش
هلدینگ‌های چند رشته ای در مناطق آزاد

شرکت‌های هلدینگ یکی از محرک‌های اصلی در توسعه و پیشرفت اقتصاد هر کشوری به شمار می رود. شرکت‌های هلدینگ از ساختارهای سازمانی متعارف در بسیاری از کشورها بوده و نقشی اساسی در اقتصاد هر کشور ایفا می‌کنند، تنوع بخشی از طریق توسعه کسب و کارهای جدید به همراه تملک شرکتهای جدید از اصلی‌ترین عوامل ایجاد شرکت‌های چند بخشی و شرکت‌های هلدینگ است.

شرکت هلدینگ به عنوان یک بنگاه اقتصادی با هدف تملک سهام شرکت‌های دیگر و فعالیت متنوع به وجود می‌آید.این شرکت‌ها دارای سبد سرمایه‌گذاری متشکل از واحدهای مستقل هستند و از مزایای سربار اندک، ستاد مرکزی، سهولت جبران زیان، توزیع ریسک و نبود تمرکز برخوردار هستند.

ایجاد شرکت‌های هلدینگ، کاراترین شیوه و ابزاری است که می‌تواند برای کنترل و مدیریت توأم دو یا چند واحد که تاکنون مستقل بوده به کارگرفته شود. استفاده از ساختار شرکت هلدینگ در بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال توسعه متداول است.

در خصوص اهداف هلدینگ‌ها می‌توان دو هدف اصلی را برای آن بر شمرد. هدف اول هلدینگ ها،خلق ارزش بیشتر نسبت به کسب و کارهای مستقل است و هدف ایده آل هلدینگها، خلق ارزش بیشتر نسبت به هلدینگهای رقیب است. البته متناسب با افزایش ظرفیت خلق ارزش در هلدینگها ریسک نیز افزایش می‌یابد، بر همین اساس  شناسایی و مدیریت بهینه ریسک‌ها در هلدینگ‌ها بسیار  حائِز اهمیت است.

نمونه‌ای از اهداف که می‌توان در ارزیابی موفقیت هلدینگ سازی‌ها از آنها بهره گرفت را می‌توان به صورت خلاصه نام برد، از جمله ؛ نیل به صرفه جویی عملیاتی، بهره مند شدن از کارکنان و مدیریتی کارا و مؤثرتر،متنوع سازی و کاهش ریسک، برخورداری از پشتوانه دارایی و سرمایه بالاتر، بهبود وضعیت نقدینگی و تأمین مالی شرکت به صرفه بودن آن نسبت به توسعه خارجی، توان رقابتی برتر و  بهره گیری از مکانیزم بازار سرمایه بسیاری از شرکت‌ها ارزش حاصل از کیفیت بالای اطلاعات و کاهش هزینه‌های هماهنگی را دلایلی برای تمایل به تمرکز در ستاد عنوان داشته و کاهش هزینه و صرفه جویی ناشی از مقیاس را دلایلی برای ارائه خدمات مشترک توسط شرکت مادر یا هلدینگ می‌دانند، ایفای نقش‌های مذکور نیازمند شناخت دقیق فرصت‌های سرپرستی و طراحی و استقرار رویه‌های نظاممند برای برنامه‌ریزی استراتژیک، نظارت بر عملکرد و ارائه خدمات است.

رشد تعداد هلدینگ‌ها و  تأثیر آنها در اثر بخشی شرکت‌ها و پیچیدگی مدیریت، اهمیت واکاوی عوامل مؤثر در تشکیل و راه اندازی و شیوه‌های مدیریت شرکت هلدینگ و شیوه ارزش آفرینی را آشکار می‌کند.

به طورخلاصه، برخی از مزایای ایجاد هلدینگ‌ها را می‌توان به شرح زیر برشمرد:

تسهیل در رشد شرکت‌ها، تسهیل در تأمین مالی طرحها و پروژه ها، تربیت مدیران چند بعدی و حرفه ای، توسعه نوآوری، کاهش رقابت، انعطاف‌پذیری تولید، مدیریت متمرکز، ساماندهی آسان تر، تسری حسن شهرت، کاهش ریسک، تفکیک حقوقی، کنترل با مالکیت محدود، هم‌افزایی در خرید و ... نام برد.

 عوامل مؤثر در تشکیل هلدینگ در ایران

اغلب محققان تشکیل شرکت‌های هلدینگ را تصمیمی پیچیده و چند بعدی می‌دانند که با انگیزه‌های مختلفی تشکیل و راه‌اندازی می‌شود، در ایران درصد بالایی از محصولات و خدمات توسط شرکت‌های هلدینگ تولید می‌شوند، اما این‌گونه شرکت‌ها هنوز چندان شناخته شده نیستند.عوامل متعددی وجود دارند که می‌توانند انگیزه‌هایی برای تشکیل شرکت هلدینگ باشند، اما با توجه به تفاوت‌های بنیادین میان شرکت‌های هلدینگ می‌توان عوامل مؤثر در تشکیل شرکت‌های هلدینگ را در سه گروه عوامل مدیریتی، عوامل مالی و عوامل حقوقی طبقه بندی کرد.

از آنجایی که هلدینگ ستاد فرماندهی شرکت‌های تابعه هستند بنابر این باید دارای بینش وسیع از کسب و کار شرکت تابعه باشد تا بتواند شرکت‌های تحت هدایت خود را در مسیر ارزش آفزینی و هم افزایی به طور کارآمدی هدایت و رهبری کند. یکی از اساسی‌ترین مسائل اقتصادی شرکت‌های هلدینگ، تخصیص بهینه منابع است و یکی از مهمترین این منابع سرمایه است، گرچه سرمایه شرط لازم برای سودآوری اقتصادی است، اما شرط کافی آن نیست. این سرمایه‌گذاری است که ازطریق بازگرداندن آنچه در مرحله تولید هزینه شده قادر است رشد و توسعه اقتصادی را تضمین کند.

در حال حاضر، حوزه‌های فعالیت سرمایه‌گذاری شرکت‌های موجود در مناطق آزاد، محدود است و با توجه به فضای کسب و کار و ظرفیت‌های موجود، این مناطق می‌توانند از ساختاری منسجم‌تر و یکپارچه‌ تر در حوزه اقتصادی برخوردار باشند که منجر به کاهش هزینه و افزایش درآمد خواهد شد. از سوی دیگر با توجه به پراکندگی و پیچیدگی محیط اقتصادی کنونی، شناسایی زمینه بهینه فعالیت به راحتی مقدور نخواهد بود، از همین رو می‌توان با تدوین برنامه‌های استراتژی و طراحی ساختار هلدینگ‌های چند رشته‌ای، زمینه خلق ارزش، افزایش ثروت و امکان حضور شرکت‌های زیر مجموعه در بازار سرمایه را جهت بهبود شرایط تأمین مالی و اوضاع اقتصادی کنونی را فراهم کرد، همچنین با استفاده از برنامه‌های راهبردی ترکیب دارایی‌ها را متوازن و متنوع کرد و با تربیت نیروی متخصص مورد نیاز برای فعالیت‌های اقتصادی ازطریق بهره مندی از جمعیت جوان مناطق زمینه ایجاد اشتغال را فراهم کرد.امید است بتوان با طراحی جامع، تشکیل، راه اندازی و مدیریت هلدینگ‌ها در مناطق آزاد کشور و در سال جهش تولید سهمی پر رنگ در توسعه و اعتلای کشور عزیزمان ایفا نماییم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها