۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84106238
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۷ واحد صنفی در سقز پلمب شد

سنندج - ایرنا - رییس مرکز بهداشت سقز از تشدید بازرسی‌ها و نظارت بر اماکن عمومی و واحدهای صنفی شهرستان خبر داد و گفت: ۱۷ واحد صنفی متخلف پلمب و ۱۹ واحد نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

پروین خسروپور روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با همکاری اداره صنعت، معدن و تجارت، اماکن پلیس و با دستور مراجع قضایی شهرستان، این واحدهای صنفی بخاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی تعطیل شدند.

وی با بیان اینکه این واحدهای صنفی شامل دو خبازی، یک رستوران، ۶ قلیان سرا و چایخانه، چهار شهربازی،  یک گیم نت و ۳ آرایشگاه است، افزود: همچنین ۴۸ اخطاریه برای واحدهایی که پروتکل‌های بهداشتی را در راستای مبارزه با کووید ۱۹  رعایت نمی‌کنند، صادر شده است.

خسروپور با اشاره به اینکه بازدید و بازرسی صنوف و اماکن خدماتی تشدید شده است، اضافه کرد: بازرسی‌ها از واحدهای صنفی، توسط یک اکیپ مشترک در نوبت صبح، بعدازظهر و حتی شب انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه هر هفته کمیته نظارت بر اجرای پروتکل بهداشتی مبارزه با کرونا تشکیل می‌شود، یادآور شد: نظارت بر بهداشتی بودن مکان ها، رعایت پروتکل‌های بهداشتی، نظارت بر دفع بهداشتی پسماند و زباله عفونی مراکز بهداشتی، مطب‌ها و درمانگاه‌های خصوصی بخشی از حیطه کاری مرکز بهداشت است.

رییس مرکز بهداشت سقز به بازدید از ۱۴۶ واحد صنفی در شهرستان طی هشت روز اخیر اشاره کرد و از همه واحدهای صنفی خواست تا موازین و مسایل بهداشتی را در محیط کاری خود رعایت کنند تا جدا از تمیزی محیط فعالیت خود، از شیوع کرونا نیز پیشگیری کرده باشند.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =