رهبر اقلیت دموکرات در سنا: ما در مهمترین انتخابات پیروز شدیم

تهران- ایرنا- چاک شومر بامداد چهارشنبه با دفاع از تلاش دموکرات‌ها در این دور از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: ما در مهمترین انتخابات پیروز شدیم.

به گزارش ایرنا از سی ان ان، شومر که سه شنبه شب دوباره به عنوان رهبر اقلیت دموکرات در مجلس سنا انتخاب شد، در کنفرانس خبری  افزود: دموکرات‌ها خوشحال هستند ما در مهمترین انتخابات پیروز شدیم.

وی در پاسخ به خبرنگار سی ان ان در مورد تلاش‌های خود با دموکرات‌ها برای پس گرفتن مجلس سنا تصریح کرد: انتخابات در جورجیا نزدیک است، مردم چیزی را فراموش می‌کنند که این خرد متعارف است که دموکرات‌ها در جورجیا پیروز نمی‌شوند. این درست نیست.

شومر همچنین در مورد کنفرانس خبری جنجالی وزیر امور خارجه آمریکا و انتقال قدرت به دولت دوم ترامپ گفت: پمپئو، جو بایدن برنده شد، او در انتخابات پیروز شد، کنار بروید.

شومر همچنین بسیاری از جمهوری خواهان سنا را که برغم عدم اثبات تقلب گسترده در انتخابات از پرونده های قضایی تمسخر آمیز ترامپ پشتیبانی می‌کنند، انتقاد کرد.

سخنان شومر در حالی بیان می‌شود که "میچ مک کانل" که ساعاتی پیش دوباره به عنوان رهبر اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا انتخاب شد، از تلاش‌ها و ادعای دونالد ترامپ درباره تقلب در انتخابات حمایت کرد.

مک کانل در کنفرانس خبری جمهوریخواهان مجلس سنا، نگرانی در مورد تلاش های مداوم ترامپ برای به چالش کشیدن نتایج انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری را رد کرد و به خبرنگاران گفت که "هیچ دلیلی برای هشدار" وجود ندارد.

مک کانل در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد حمایت جمهوری‌خواهان از تلاش های ترامپ گفت: آنچه در مورد آمریکا می‌گویند این است که هر کسی که کاندیدا شود می‌تواند نگرانی خود در مورد نحوه شمارش را در هر دادگاه صالحی مطرح کند.

رهبر اکثریت سنا افزود: این اقدامات غیرمعمول نیست و نباید جای نگرانی باشد، در برهه‌ای از زمان سرانجام خواهیم فهمید که چه کسی در هر یک از این ایالت ها پیروز شده و رای الکترال برنده را تعیین می کند و آن شخص در ۲۰ ژانویه ( ۳۰ دی ماه) سوگند یاد می کند.

مک کانل همچنین گزارش هایی مبنی بر تلاش ترامپ برای امتناع از انتقال منابع به تیم بایدن را نیز رد کرد.

این سخنان در حالی است که روزنامه واشنگتن‌پست روز سه شنبه نوشت: دولت ترامپ به سازمان‌های فدرال دستور داده با تیم انتقالی بایدن هیچ‌گونه همکاری نداشته باشند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha