۲۱ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۱۱
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84106179
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

دیدار و گفت و گوی ظریف با فرمانده ارتش پاکستان

اسلام‌آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دومین روز از سفر به اسلام‌آباد با حضور در مقر نیروهای مسلح پاکستان، با فرمانده ارتش این کشور دیدار کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، «محمدجواد ظریف» صبح امروز چهارشنبه پیش از دیدار رسمی با ژنرال «قمر جاوید باجوا»، همراه وی در محل یادگار شهدا در مقر فرماندهی ارتش پاکستان، از گارد احترام حاضر در محل سان دید و با تقدیم تاج گل، به مقام شهدای ارتش این کشور ادای احترام کرد.

بعد از این مراسم دو مقام عالی دولت و ارتش ایران و پاکستان وارد مذاکرات با محورهای مهمی از جمله مبارزه با تروریسم،‌ تقویت همکاری‌های مرزی، دفاعی و گسترش مناسبات نظامی میان دو کشور همسایه شدند.

طرفین در این دیدار مهم همچنین تازه ترین تحولات امنیتی منطقه به ویژه وضعیت افغانستان را بررسی کرده و دیدگاه‌های یکدیگر را به اشتراک گذاشتند.

ظریف و ژنرال باجوا بر لزوم گسترش همکاری‌های همه جانبه میان ایران و پاکستان به ویژه در زمینه‌های امنیتی و مراقبت از مرزهای مشترک که مرزهای صلح و دوستی دو کشور نام دارد، تاکید کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان قرار است تا ساعاتی دیگر با حضور در محل وزارت امور خارجه با «شاه محمود قریشی» همتای پاکستانی خود دیدار کند.

دیدار با «عمران‌خان» نخست وزیر پاکستان و سخنرانی در اندیشکده مطالعات راهبردی اسلام‌آباد که عصر امروز برگزار خواهد شد، برنامه نهایی سفر دو روزه ظریف به پایتخت پاکستان خواهد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha