استفاده از وسایل گاز سوز استاندارد مانع بروز حوادث می‌شود

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل استاندارد لرستان گفت: به منظور پیشگیری از بروز حوادث باید در هنگام خرید و استفاده از وسایل گازسوز به نشان استاندارد کالا توجه شود.

مرضیه قنبریان سه شنبه شب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به فرا رسیدن فصل سرما و استفاده مردم از وسایل گرمایشی استفاده از وسایل گاز سوز دارای نشان استاندارد و رعایت نکات ایمنی جهت پیشگیری از حوادث احتمالی ضروری است.

وی تصریح کرد: استفاده از بخاری فاقد دودکش در مکان‌های پر رفت و آمد، به شرطی بلامانع است که اکسیژن کافی را برای آن محیط فراهم کند و تمام ضوابط و استانداردهای مربوط برای نصب این وسایل رعایت شده باشد.

مدیرکل استاندارد لرستان بیان کرد: استفاده از بخاری‌های بدون دودکش در محل‌های بسته و کوچک مانند اتاق خواب، حمام و مکان‌هایی که دارای تهویه مناسب نیستند، منجر به بروز حوادث ناگوار می‌شود.

قنبریان بیان کرد: شیلنگ‌های لاستیکی که به عنوان رابط لوله کشی گاز شهری به وسایل گازسوز مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز باید دارای نشان استاندارد باشند.

وی یادآور شد: رعایت کلیه موارد ایمنی از جمله کنترل و بررسی کانال دودکش و کلاهک دودکش در انتهای کانال، از نظر باز بودن کانال جهت خروج گازهای احتراق، الزامی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =