۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۲۱:۰۰
کد خبرنگار: 2583
کد خبر: 84106078
۰ نفر

برچسب‌ها

گفت‌وگوی تلفنی نخست وزیر انگلیس و بایدن

لندن - ایرنا - نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری منتخب آمریکا روز سه‌شنبه با یکدیگر تلفنی گفت‌وگو و درباره روابط دوجانبه و تحولات بین‌المللی رایزنی کردند.

به گزارش ایرنا از دفتر نخست وزیری انگلیس، بوریس جانسون در ابتدای این مکالمه پیروزی جو بایدن را در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا تبریک گفت. دو طرف سپس درباره روابط نزدیک و طولانی دو کشور گفت‌وگو و بر لزوم توسعه همکاری‌ها در حوزه مسائل تجاری و امنیتی در سال‌های پیش‌رو تاکید کردند.
بر اساس این گزارش، نخست وزیر انگلیس و رئیس جمهوری منتخب امریکا اعلام کردند که بی صبرانه منتظر شروع همکاری‌های‌ نزدیک در زمینه اولویت‌های مشترک، از تغییرات آب‌وهوایی تا ترویج دمکراسی و مبارزه با همه گیری ویروس کرونا هستند.
جانسون همچنین از بایدن برای شرکت در نشست تغییرات آب‌وهوایی که قرار است سال آینده در گلاسکو برگزار شود دعوت به‌عمل آورد. این گزارش حاکیست که دو طرف همچنین مشتاقانه منتظر دیدار با یکدیگر در جریان نشست گروه هفت در سال ۲۰۲۱ هستند.
جو بایدن شنبه شب با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.
این نامزد حزب دموکرات در سومین دور نامزدی خود در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در انتخاباتی نفس‌گیر ابتدا با هم‌حزبی‌های خود به رقابت برخاست و سرانجام در ماه اوت به عنوان نامزد رسمی این حزب برای رقابت با دونالد ترامپ رئیس جمهوری چهل و پنجم و نامزد حزب جمهوریخواه برگزیده شد.
بایدن پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری با شماری از رهبران جهان تلفنی گفت‌وگو کرد. انگلیس با توجه به برخورداری از آنچه رابطه ویژه با آمریکا می‌نامد، انتظار داشت که در صدر فهرست تماس‌های تلفنی  رئیس جمهوری منتخب این کشور باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =