حاجی میرزایی: موظف به ارتقا کیفیت مدارس غیردولتی هستیم

تهران- ایرنا- وزیر آموزش‌و پرورش روز سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران با تاکید براین که توسعه فعالیت‌های مدارس غیردولتی نیازمند ایجاد بستر مناسب اجتماعی است، گفت: موظف به ارتقا کیفیت مدارس غیردولتی هستیم.

به گزارش سه شنبه شب ایرنا از وزارت آموزش و پرورش، محسن حاجی میرزایی عصر امروز در نشست شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران بابیان این که نیازمند مدارس غیردولتی هستیم و از این مدارس حمایت می‌کنیم، افزود: حمایت از مدارس دولتی به معنای افزایش کیفیت و کارایی این مدارس است و این امر به معنای عدم‌حمایت و پشتیبانی از مدارس غیردولتی نیست.

وی تاکید کرد: موظف هستیم که کیفیت مدارس غیردولتی را ارتقا دهیم و دسترسی عادلانه همه دانش آموزان را به آموزش باکیفیت تامین کنیم و این تعارضی با حمایت از مدارس غیردولتی ندارد که یک حکم قانونی است.

عضو کابینه دولت تدبیر و امید بابیان اینکه برخی وجود مدارس غیردولتی را مترادف با خصوصی‌سازی آموزش مطرح می‌کنند، اظهار داشت: آموزش‌ و پرورش یک امر حاکمیتی است و تنظیم‌گری در امور حاکمیتی توسط دولت انجام می‌شود و امور اجرایی در تعدادی از مدارس برعهده مدارس غیردولتی است، بنابراین نوع همکاری غیردولتی نوعی مشارکت با آموزش و پرورش است و امور حاکمیتی قابل‌ واگذاری نیست.

او با اشاره به این‌که برخی کارها و فعالیت‌ها مانند خرید خدمات آموزشی باعث شد تا داوری‌ها در این حوزه به خطا برود، گفت: نقش دولت‌ها باید تنظیم گری و قانون‌گذاری باشد و امور اجرایی بر عهده بخش دولتی نباشد که در این صورت به افرایش کارآمدی منجر می‌شود.

وزیر آموزش‌ و پرورش با بیان اینکه باید به تاثیرگذاری محیط اجتماعی باور داشته باشیم، افزود: مجموعه مؤسسان مدارس غیردولتی باید به محیط اجتماعی پاسخگو باشند و به اشکالات و ابهامات آن پاسخ بدهند.

وی با بیان این‌که رعایت حقوق معلمان در مدارس غیردولتی ضروری است، گفت: سازمان مدارس غیردولتی علاوه بر نظارت کامل، موظف به حسن اجرای این موارد می باشد.

در ابتدای این نشست، اعضای شورای هماهنگی مؤسسان مدارس غیردولتی شهر تهران در موارد آیین‌نامه‌ای، شهریه و نیروی انسانی، دستورالعمل شورای مؤسسان، مسئولیت‌های اجتماعی، دستاوردها و موفقیت‌ها و نگاه نظارتی به طرح نظراتشان پرداختند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =