کرونا  ۳۰ خانواده را در یزد عزادار کرد

یزد - ایرنا - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با بیان اینکه در شبانه روز گذشته ۳۰ نفر بر اثر بیماری کووید- ۱۹ در استان فوت کردند گفت: بر پایه معیارهای قطعی تشخیصی ۳۰۵ بیمار مبتلای قطعی به این بیماری نیز شناسایی شدند.

سید ابراهیم سلمانی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از مجموع بیماران شناسایی شده ۶۰ نفر در بیمارستان بستری شدند و بقیه  دوره  درمان را در منزل طی می کنند.

به گفته وی در این مدت در هریک از شهرستان های اردکان و بافق یک نفر، خاتم ۲ بیمار، تفت ۶ نفر ،میبد۱۱ تن  و ۳۹ بیمار هم در شهرستان یزد در بیمارستان بستری شدند.

سلمانی تعداد بیماران بستری مشکوک به کرونا را در استان یکهزار و ۱۵۷ نفر بیان کرد و افزود: ۲۰۱ نفر به دلیل شرایط حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.  

 همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( سه شنبه ) گفت: با فوت ۴۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی قطعی بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۰ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۳۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد  سه هزار و ۸۸ نفر نیاز به بستری در بیمارستان داشتند  و با این حساب، مجموع بیماران به ۷۰۳ هزار و ۲۸۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۰ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۵۸۴ نفر از افراد بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۰۰ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =