استاندار: دولت چهار هزار میلیارد ریال به شهرداری های ایلام کمک کرده است

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: دولت تدبیر و امید در طول سال های اخیر حدود چهار هزار میلیارد ریال به شهرداری های این استان پرداخت کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی‌دشتکی عصر سه شنبه در نشست شهرداران و شورای سازمان همیاری شهرداری های استان شهرداران را کلیدداران شهر عنوان و اظهار داشت: شهرداران وظایف بسیار خوبی در ارتباط با مدیریت شهر دارند و در این راستا مدیران نیز باید با شهرداران و شورای شهرها همکاری لازم را داشته باشند.

وی با عنوان این مطلب که بعضی از شهرداران و شورای شهرها در استان خوب عمل نکرده اند، افزود: گاهی اوقات شاهد سماجت برخی شوراها برای انتخاب یک فرد خاص برای شهردار شدن بودیم علی رغم اینکه عدم اهلیت آن افراد باعث خسران و زیان فراوان برای شهر و شهرداری می شد.

استاندار ایلام یکی از آفت های مهم در حوزه شورای شهر و روستاها را بحث اقلیت و اکثریت قومیتی عنوان کرد و گفت: البته اختلاف نظر روی مسائل کلی و عمرانی و تخصصی خوب است اما اگر اختلاف نظر بر سر مسائل قومی و قبیله ای و گروهی و جناحی باشد کار بدی است و باعث توقف فعالیت ها می شود.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: در طول چند سال اخیر از منابع مختلف چون منابع استانی، ارزش افزوده همیاری ها و شهرداری های وزارت کشور حدود چهار هزار میلیارد ریال به شهرداری ها کمک گرفته ایم. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به شیوع ویروس کرونا در استان پرداخت و گفت: امروز یکی از عوامل مهم تشدید وضعیت کرونا در استان حضور مردم در مراسمات شادی و عزا است و در این زمینه نبایست اجازه داد در آرامستان‌ها تجمع ایجاد شود.

استاندار ایلام با عنوان این مطلب که با هر گردهمایی و تجمعی که خطر شیوع بیماری کرونا را تشدید کند، برخورد می شود، اظهار داشت: برای مهار کرونا محدودیت های زیادی ایجاد شده و تقریبا همه چیز را تعطیل کرده ایم اما خوب است که مردم هم برنامه های دید و بازدید و گردهمایی ها و حضور در مراسمات شادی و عزا را تا اطلاع ثانوی و بهبود اوضاع تعطیل کنند.

سلیمانی دشتکی همچنین به موضوع مناطق ویژه و آزادی تجاری استان اشاره کرد و  با اعلام این خبر که دیگر هیئت مدیره منطقه ویژه نداریم، گفت: وظایف این حوزه به هیئت مدیره جدید سازمان همیاری شهرداری های استان محول می شود.

وی در ارتباط با تغییر در هیئت مدیره جدید اضافه کرد: در دوره قبل معاون عمرانی استاندار، مدیرکل امور شهری و مدیرکل دفتر فنی از اعضای هیئت مدیره بودند اما طبق آیین نامه جدید در این دوره تنها معاون امور عمرانی بعنوان رئیس هیئت مدیره حضور دارند.

استاندار ایلام افزود: بنابراین، هیئت مدیره جدید متشکل از ۳ نفر از شهرداران و یک نفر هم از بخش اقتصادی بعلاوه معاون عمرانی استاندار بعنوان رئیس هیئت مدیره تشکیل می شود.

سلیمانی دشتکی با عنوان این مطلب که کارهای بسیار خوبی در ارتباط با منطقه ویژه، تجاری و بازارچه ها انجام شده است، گفت: در خصوص منطقه ویژه هیئت مدیره قبلی زحمات زیادی کشیدند و مصوبه طرح جامع منطقه ویژه را به سرانجام رساندند و این یک کار بزرگ بود چراکه الان دست ما برای واگذاری و استقرار صنایع و تولیدات باز شده است.

وی تاکید کرد: نکته بسیار مهم دیگر بحث منطقه آزاد تجاری مهران بوده که در وسعت هفت هزار هکتار در حال نهایی شدن است.

استاندار ایلام با اشاره به تصویب شدن هشت منطقه آزاد و ۲۵ منطقه ویژه در مجلس شورای اسلامی، گفت: به خاطر اینکه مناطق ویژه را خارج از لایحه دولت ارائه داده بودند پس از دو مرحله توسط شورای نگهبان رد شد و به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع گردید و قرار شد ۸ منطقه را جدا، جدا بررسی کنند.

وی گفت: مکاتبات و دید و بازدیدهای زیادی در این زمینه انجام شده و منجر به حضور یک هیئت از مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایلام برای بازدید و بررسی موضوع شد و خوشبختانه این گروه با نگاه مثبت بحث منطقه آزاد تجاری مهران را پیگیری نمود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =

سرخط اخبار استان‌ها