مقدمات استقرار بالگرد هلال احمر در یزد فراهم شد

یزد - ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمریزد از استقرار بالگرد اختصاصی این نهاد هفته آینده برای امدادرسانی در زمان وقوع حوادث خبر داد و گفت: آشیانه بالگرد چند سالی است طراحی شده و با پیگیری‌های استاندار و همراهی نمایندگان استان در مجلس این امر در حال تحقق است 

محسن حرازی زاده سه شنبه شب در گفت و گو با  خبرنگار ایرنا افزود: اتفاق هایی که در استان رخ می‌دهد مجبور بودیم از بالگرد استان های همجوار کمک گرفته شود که با استقرار بالگرد هوایی جمعیت هلال احمر دیگر نیازی به استان‌های دیگر نیست. 

حرازی زاده افزود: آشیانه بالگرد در زمینی به مساحت ۴۰ هزار مترمربع با ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان مهیا شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد گفت: در این استان ۱۲ پایگاه ثابت وجود دارد و خیران  تلاش‌های خوبی در توسعه زیرساخت ها دارند و پایگاه های جدیدی در حال ساخت است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر پایگاه امداد کوهستان در تفت و تیم های آماده به کار در مهریز و اردکان فعال است و تیم واکنش سریع را در حوادث کوهستان برای نجات آسیب دیدگان و گمشدگان کمک می کند. 
 ۲۴ تیرماه ۱۳۹۹ نماینده مردم شهرستان های یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی گفته بود که امداد هوایی از جمله نیازهای ضروری استان است و رفع مشکلات آن را باید به صورت جدی دنبال کنیم تا بتوانیم در مواقع ضروری به سهولت به آن دسترسی داشته باشیم.

محمدصالح جوکار در دیدار مدیرعامل  جمعیت هلال احمر استان با توجه به فاصله زیاد شهرها و وجود جاده‌های طولانی در نقاط مختلف استان افزود: پایگاه‌ امداد و نجات جاده‌ای از اهمیت بسیار بالایی در این مورد برخوردار است ، باید برای تقویت و تجهیز آن بیش از پیش اقدام کرد.

وی با اشاره به اینکه ۲ موضوع « امنیت و سلامت » به عنوان مهمترین نعمت‌هاست،  ادامه داد: تا زمانی که انسان با مشکل جدی مواجه نشود، قدر عافیت و سلامت را نمی‌داند و تنها در آن زمان است که به خوبی اهمیت کار نیروهای امدادی از جمله هلال احمر را متوجه می شود.

به گفته مدیرعامل جمعیت هلال احمر یزد  تکیه و ظرفیت این مجموعه بر نیروهای داوطلبی است و  عمده فعالیت‌هایی که در هلال احمر انجام می‌شود داوطلبانه است .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =