۱۱ کتابفروشی قزوین در طرح پائیزه کتاب مشارکت می‌کنند

قزوین - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین گفت: در طرح پاییزه کتاب امسال ۱۱ کتابفروشی از استان شرکت می‌کنند.

به گزارش ایرنا، محمد حسین اسماعیلی سه شنبه با اعلام این خبر افزود: این طرح به همت معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه خانه  کتاب به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی از ۲۴ تا ۳۰ آبان ماه برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در پانزدهمین دوره طرح‌های حمایتی (پاییزه کتاب) سقف خرید برای هر خریدار ۲۵ درصد نسبت به طرح تابستانه کتاب افزایش داشته است و علاقه‌مندان می‌توانند از ۲۰ درصد یارانه خرید تا سقف ۲۰۰ هزار تومان بهره‌مند شوند.
اسماعیلی تصریح کرد: از ۱۱ کتابفروشی شرکت کننده در طرح پاییزه، ۹ کتابفروشی در قزوین و ۲ کتابفروشی دیگر متعلق به سایر شهرستان‌های استان هستند.
وی ضمن ابراز امیدواری از مشارکت کتابفروشی‌های استان نسبت به دوره تابستانه،افزود: با توجه به شرایط موجود و شیوع بیماری کرونا متقاضیان می‌توانند با ثبت اطلاعات در پنل پاییزه، خرید کتاب را به صورت غیرحضوری انجام دهند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین ادامه داد: مدیریت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در زمان طرح برعهده‌ی کتابفروشی است اما کنترل مختصات و ارزیابی عملکرد کتابفروشی‌ها بر عهده اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه همه‌گیری ویروس کرونا آسیب جدی به پیکره کتابفروشان و ناشران وارد کرده است، تاکید کرد: امیدواریم با اجرای این طرح، بر رونق کتابفروشی‌های استان و ترغیب مردم به خرید کتاب افزوده شود.

اسامی کتاب فروشان مشارکت کننده در طرح پاییزه کتاب در سایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین موجود است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =