برپایی نمایشگاه کتاب ۳۰ ناشر در آستارا

آستارا - ایرنا - نمایشگاه کتاب ۳۰ ناشر از نقاط مختلف کشور در آستانه هفته کتاب و برای ترویج فرهنگ مطالعه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گالری معراج اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا برپا شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا روز سه شنبه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت: در این نمایشگاه ۲ هزار عنوان کتاب ۳۰ ناشر در موضوعات دفاع مقدس، فرهنگ، دین، ادبیات، روانشناسی، کودک و نوجوان، پزشکی، داستان و تاریخ با ۴۰ درصد تخفیف قیمت عرضه می شود.

شاپور تشرینی افزود: این نمایشگاه  تا ۲۰ آذرماه از ساعت هشت تا ۲۰ دایر است و علاقه مندان باید با پوشش ماسک در نمایشگاه حضور یابند و در طول سال به صورت میانگین دوبار نمایشگاه ناشران مختلف در آستارا دایر می شود.

وی اظهار کرد: در آستارا  ۱۵ باشگاه کتابخوانی با ۶ تا ۱۵ عضو در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتابخانه های عمومی و ۲ مدرسه برای ترویج پرسشگری، اعتماد به نفس، قدرت بیان و فرهنگ مشارکت فعال است و اعضای باشگاه ها از ۵۰ درصد تخفیف خرید کتاب از کتابفروشی های گیلان بهره مند می شوند.

وی ادامه داد: کلاس های پاییزی در رشته های قرآن، بازیگری، طراحی و نقاشی، خوشنویسی، عکاسی و شعر با همکاری انجمن های هنری در اداره ارشاد آستارا در حال برگزاری است.

۲۴ تا ۳۰ آبان هفته کتاب نامگذاری شده است و به دلیل شیوع ویروس کرونا در بیش از ۲۰۰ کشور جهان، اجتماعات و نمایشگاه ها به صورت محدود و با رعایت پروتکل های بهداشتی برگزار می شود.

شهرستان آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت و هفت انجمن هنری در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است و ۲ هزار و ۶۰۰ نفر در چهار کتابخانه آن عضو هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =