۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۲۳
کد خبرنگار: 1005
کد خبر: 84105978
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش باران برای آخر هفته فارس پیش‌بینی می‌شود

شیراز- ایرنا- رئیس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی استان فارس گفت: از صبح چهارشنبه بیست و یکم تا جمعه بیست و سوم آبانماه جاری در سطح استان شاهد ناپایداری‌هایی به شکل بارش باران همراه با رعد و برق و وزش باد شدید خواهیم بود.

فرید اسماعیل‌زاده سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به ورود سامانه جدید به فارس، در تمام نقاط استان بارش باران همراه با رعد و برق و وزش بادهای شدید موقتی و در نقاط مستعد بارش تگرگ را خواهیم داشت.

وی ادامه داد: بر این اساس، در روز چهارشنبه در شمال غرب و بخش‌هایی از مرکز استان بارش باران در محدوده پنج تا ۱۰ میلیمتر را شاهد خواهیم بود.

او اظهار داشت: در روز پنجشنبه نیز در نیمه شمالی استان بارش باران در محدوده ۲۰ تا ۴۵ میلیمتر را خواهیم داشت.

اسماعیل‌زاده تصریح کرد: در روز جمعه نیز در اکثر نقاط فارس به جز جنوب این استان بارش در محدوده ۲۰ تا ۵۰ میلیمتر را شاهد خواهیم بود.

او ادامه داد: به دلیل رخداد بارش‌ باران، شاهد آبگرفتگی معابر عمومی و جاده‌ها، سیل آبی شدن موقت مسیل‌ها و رودخانه‌ها و لغزندگی جاده‌ها خواهیم بود.

رئیس اداره پیش‌بینی و صدور پیش آگاهی‌های جوی و اقلیمی اداره کل هواشناسی استان فارس، به شهروندان توصیه کرد که از آمد و شد در حاشیه رودخانه‌ها یا مسیل‌ها و حضور در ارتفاعات خودداری کنند.

اخبار مرتبط