تولید محتوای دینی در شبکه شاد مورد توجه قرار گیرد

کرج- ایرنا- امام جمعه کمالشهرگفت: تولید محتوای دینی در بستر شاد به منظور تقویت تربیت دینی دانش آموزان در پایه های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام علی اکبر وثوقی در پیش اجلاس بیست و نهمین اجلاسیه نماز آموزش و پرورش ناحیه چهار کرج  که روز سه شنبه درنشست با مدیران مدارس دربستر شبکه شاد برگزار شد،اظهارداشت: نقش اولیا و مربیان برای پیوند دانش آموزان با مسجد و ترغیب آنها برای اقامه نماز می تواند بسیار سازنده و تاثیر گذار باشد.

 وی خاطرنشان کرد: نقش تربیتی مدیران در تولید محتوی  دینی می تواند بسیار اثر گذار باشد  و از این رو می توان از بستر شبکه شاد برای ارائه مطالب مفید دینی استفاده کرد.

وی با بیان اینکه در شرایط کرونا وضعیت کشور متفاوت تر از گذشته شده است، یادآورشد: اگرچه دراین شرایط مساجد و نمازجمعه تعطیل شده است اما خانواده ها می تواند با اقامه نماز درخانواده زمینه های تربیت دینی و مذهبی و اهمیت اقامه نماز را برای فرزندان خود مهیا سازند.

وثوقی بیان داشت : در شرایط سخت است که انسان ها می تواند پیوستگی خود را برای ارتباط با خداوند متعال حفظ نمایند.

وی تصریح کرد: خانواده ها باید با استفاده از روش تشویقی زمینه حضورفرزندان را برای خواندن نماز و تفکر بیشتر درآن بوجودآورند.

وی اضافه کرد: یک خانواده ایمانی با اهمیت دادن به مسائل دینی شکل می گیرد که اگربه این مهم توجه شود آن وقت می توان  تاثیر آن را در جامعه مشاهده کرد.

امام جمعه کمالشهر با بیان اینکه دین اساس و پایه همه خوبی ها است ، افزود: در تمام ادیان اقامه نماز و ستایش خداوند سفارش شده ولی می توان اوج این ستایش و تواضع برای ارتباط را با نماز در دین مبین اسلام مشاهده کرد.

وثوقی ضمن قدردانی از اقدامات آموزش و پرورش  ناحیه چهار کرج در مناطق محروم در خصوص اجرای طرح پسران ایمانی و دختران آسمانی ادامه داد: اجرای این طرح ها برای آشنایی دانش آموزان در معرض خطر در مساجد را یک نمونه خوب و اقدام موثر در راستای  پیوند مسجد،خانه و مدرسه ذکر کرد.

مدیرآموزش و پرورش ناحیه چهار کرج نیزگفت: هرساله پیش اجلاس ها ی نمازبا هدف ترویج نماز، ایجاد وحدت و تبیین مبانی فرهنگی با مشارکت ستاد اقامه نماز در بین دانش آموزان برگزارمی شود.

مراد مالمیر اظهارداشت: ترویج نماز،ایجاد وحدت و تبیین مبانی فرهنگی ازاهداف برگزاری پیش اجلاس های نماز درحوزه آموزش و پرورش است.

وی تصریح کرد: اثر گذاری معنوی نماز به زندگی مردم و کاهش آسیب های فضای مجازی ازجمله دستاوردهای این بخش مهم به شمار می رود.

مالمیر اضافه کرد: نمازنقش پیشگیرانه درآسیب های اجتماعی دارد لذا ترویج این فریضه الهی درکانون خانه و مدرسه یکی از برنامه های مهم پیش اجلاس های نماز در سطح استان ها است.

وی یادآورشد: بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با موضوع « پیوند خانه، مدرسه، مسجد و نماز» فراخوان شده است.

بیش از یک سوم جمعیت دانش آموزی   ۵۰۰ هزار نفری استان البرز درآموزش و پرورش ناحیه چهارکرج تحصیل می کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =