اکسپو واردات چین با  امضای قراردادهای ۷۲ میلیارد دلاری  پایان یافت

پکن-ایرنا-سومین نمایشگاه اکسپو بین المللی واردات چین در شهر شانگهای امروز سه شنبه با گردش مالی و امضای قراردادهایی به ارزش ۷۲ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلار به کار خود خاتمه داد.

به گزارش ایرنا به نقل از تلویزیون مرکزی چین، این بزرگترین رویداد تجاری جهان در بحبوحه همه گیری ویروس کرونا در سال جاری میلادی است و ارزش قراردادهای منعقده آن در مقایسه با نمایشگاه دوره قبل ۲/۱ درصد افزایش یافته است. 

نمایشگاه به مدت پنج روز و با حضور بیش از ۲ هزار و ۷۰۰ بازرگان و تاجر از بیش از ۱۲۰ کشور و منطقه از جمله ایران و در مساحتی به میزان ۳۶۰ هزار متر مربع و ارایه ۴۱۱ محصول ، فناوری و خدمات جدید برگزار شد.

«این جانگ» معاون اجرایی شرکت اشنایدر الکتریک در مصاحبه مطبوعاتی در حاشیه نمایشگاه گفت: به رغم شرایط خاص امسال این نمایشگاه طبق برنامه برگزار شد. این نشانه ای از اهمیت چین برای بهبود اقتصاد جهانی است. 

وی افزود: اشتیاق شدید به اکسپو امسال چشمگیر بود و صدها شرکت از هم اکنون برای دوره چهارم این نمایشگاه بین المللی ابراز تمایل کرده اند. 

روزنامه گلوبال تایمز چین می نویسد که بر اساس نظرسنجی یک بانک خارجی در جریان برگزاری این نمایشگاه ، شرکت های مختلف بین المللی از سراسر جهان امیدوار به رشد اقتصادی چین در سال های پیش رو ، بر این بازار متمرکز شده اند. 

این بررسی نشان می دهد که سه چهارم شرکت های مورد نظرسنجی پیش بینی می کنند که طی دو سال آینده نسبت زنجیره تأمین کالاهای خود را در چین افزایش خواهند داد و بیش از ۴۰ درصد از آنها قصد دارند نسبت زنجیره تامین کالا در بازار چین را تا ۱۰ درصد و یا بیشتر افزایش دهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =