۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۸
کد خبرنگار: 911
کد خبر: 84105946
۰ نفر

برچسب‌ها

منطقه نمونه گردشگری آوج ایجاد می‌شود

قزوین - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین گفت: با تصویب هیات وزیران، منطقه نمونه گردشگری آوج ایجاد می‌شود.

به گزارش ایرنا، علی فرخزاد شامگاه سه شنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات حوزه گردشگری در آبگرم و آوج افزود: آوج از ظرفیت های گردشگری بالایی برخوردار است و ایجاد پل معلق در محدوده شاهدره در آن زمینه جذب گردشگران زیادی را در آن ایجاد کرده است.

این مسوول با تاکید بر حل مشکلات سرمایه گذاران حوزه گردشگری در شهرستان آوج، گفت: با توجه به تصویب طرح نمونه گردشگری آوج باید تکلیف این طرح هرچه زودتر مشخص کرد و با جذب سرمایه گذار بخش خصوصی، زیرساخت های لازم را در آن فراهم آورد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین اظهار داشت: مقرر شده تا ۳۷ هکتار از اراضی ملی مجاور پل معلق آوج و همچنین ۲۷ هکتار از اراضی مجاور غار عباس آباد آبگرم از طریق اداره کل منابع طبیعی به راه و شهرسازی منتقل شود تا برای سرمایه گذاری به منظور ایجاد زیرساخت های گردشگری در اختیار سرمایه گذاران بخش خصوصی قرار بگیرد.

فرخزاد با بیان اینکه توسعه هر منطقه باید با توجه به استعدادها و ظرفیت های آن پیگیری شود،افزود: بر همین اساس توسعه آوج نیز در گرو رونق گردشگری است و باید نهایت تلاش خود را برای جذب سرمایه گذار حوزه گردشگری در این شهرستان انجام داد.

وی اظهار داشت: توسعه گردشگری می تواند مشکل اشتغال مناطقی چون آوج را مرتفع سازد بنابراین باید طرح های گردشگری در این شهرستان را هرچه زودتر به سرانجام و مرحله بهره برداری رساند.

شهرستان آوج به مرکزیت شهری به همین نام با ۲ بخش مرکزی و آبگرم در جنوب غربی استان قزوین قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =