۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۳۹
کد خبرنگار: 2862
کد خبر: 84105931
۴ نفر

برچسب‌ها

احداث شهرک عقیق و بازارچه سنگ قم در دستور کار است

قم - ایرنا - استاندار قم با اشاره به ظرفیت های معدنی در این استان گفت: احداث شهرک عقیق و بازارچه سنگ قم در دستور کار مسئولان استان قرار دارد.

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی استانداری قم بهرام سرمست در جلسه سنگ های قیمتی که با حضور معاون وزیر صمت و به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد طی سخنانی با اشاره به ظرفیت های معدنی قم اظهار داشت: تفاهم نامه ای با یکی از شرکت های بخش خصوصی امضا خواهد شد تا در چند محور شاهد توسعه باشیم.

سرمست همچنین دریاچه نمک را دارای ظرفیت معدنی متنوع دانست و تصریح کرد: با وجود معادن مس، آهن و طلا می توان به عنوان یک استان معدنی از قم حمایت و به جذب سرمایه گذاری اقدام نمود.

استاندار قم موضوع توسعه گردشگری زیارتی این استان را نیز مورد توجه قرار داد و بیان کرد: باید از ظرفیت ۲۰۰ هنرمند فعال قم در حوزه سنگ های قیمتی در راستای توسعه و رونق بخشی به بازارچه شمسه میدان آستانه استفاده شود.

وی با اشاره به برنامه های استان برای توسعه و حمایت از صنایع دستی تصریح کرد: ایجاد شهرک عقیق در جنب نمایشگاه بین المللی قم از برنامه های بلند مدت استان می باشد و انتخاب شهر قم به عنوان شهر ملی انگشتر از ظرفیت های استان در این زمینه می باشد.

سرمست همچنین با بیان اینکه قم با برخورداری از موقعیت خاص جغرافیایی ظرفیت های معدنی بسیار خوبی دارد خاطرنشان کرد: برای توسعه بخش معدن و حمایت بیشتر از معدن کاران استان باید پیگیری های لازم از سوی دستگاه های مسئول صورت پذیرد .

محصولات قم قابل رقابت با کشورهای پیشرفته است

 استاندار قم همچنین در بازدید از شهرک صنعتی شکوهیه که در قالب برنامه سه شنبه های اقتصادی صورت گرفت طی سخنانی حمایت از واحدهای صنعتی استان را در دستور کار مسئولان دانست و گفت: امروز محصول هاق تولیدی قم قابلیت رقابت با تولیدات کشورهای پیشرفته جهان را دارند.

وی با بیان اینکه این بازدید ها با اولویت کارآفرینی و تولید انجام میشوند خاطرنشان کرد: به دنبال ارتقاء بخش صنعت و توسعه ی کارخانجات موفق در شهرک های صنعتی استان هستیم.

استاندار قم در برنامه امروز خود ضمن افتتاح واحد تولید شکلات دست ساز، از چند شرکت تولیدی در شهرک صنعتی شکوهیه قم بازدید کرد و دستورهای لازم را برای حل مشکل های این واحدها صادر نمود./

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =