۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۵۷
کد خبرنگار: 1179
کد خبر: 84105928
۰ نفر

برچسب‌ها

تمام مردم خوزستان جامعه هدف هیات ورزش‌های همگانی است

اهواز - ایرنا - رییس هیات ورزش‌های همگانی خوزستان گفت: تمام مردم خوزستان جامعه هدف هیات ورزش‌های همگانی است و برای سلامت چهار میلیون و ۸۰۰ هزار نفر مردم استان تلاش می‌کنیم.

به گزارش ایرنا امید حاجتی روز سه‌شنبه در نشست با مدیرکل ورزش و جوانان و اعضای هیات ورزش‌های همگانی خوزستان بیان کرد: در ابتدای امر سعی کردیم مشکلات زیرساختی و عمرانی در خوزستان را پیگیری و اجرا کنیم که خوشبختانه امروز، ساختمان جدید هیات به سرانجام رسید و تجهیزات مورد نیاز این هیات نیز تا هفته آینده تکمیل خواهد شد.

وی افزود: هر ورزشی که در سطح قهرمانی دنبال نشود، زیر مجموعه اقدامات هیات ورزش‌های همگانی است و برای هدفمند کردن آن تلاش خواهیم کرد.

رییس هیات ورزش‌های همگانی خوزستان گفت: جوانگرایی، تخصص، تحصیلات و استفاده از ظرفیت‌های حقیقی و حقوقی افراد در بدنه هیات ورزش‌های همگانی باعث رشد و توسعه در ۶ ماه گذشتهر شده است و با اضافه شدن مسوولان کمیته های ستادی به هیات، شاهد رشد زیرساخت‌های ورزشی خواهیم بود.

حاجتی ادامه داد: مخاطب شناسی، استفاده از ظرفیت‌های قانونی ساختار هیات، تفاهم نامه‌های منقعد شده با سازمان‌ها، استفاده از رسانه‌های جمعی و مجازی در طول ۶ ماه گذشته اجرا و پیگیری شد که نتیجه آن، کسب رتبه‌های برتر در مسابقات و چالش‌های ملی بود.

وی به پیوند دانشگاه و هیات ورزش‌های همگانی خوزستان اشاره کرد و گفت: علمی‌ترین هیات ورزشی در کشور، هیات ورزش‌های همگانی خوزستان است که از ظرفیت مربیان و اساتید دانشگاه شهید چمران که سابقه تجربی دارند در کمیته‌ها و هیات‌های شهرستانی استفاده شده است.

وی افزود: در حوزه اقتصادی منابع مالی مورد نیاز برای تامین و تجهیز کمیته‌ها و هیات‌ها باید از مسیر ظرفیت‌های قانونی ماده ۵۳ برنامه ششم توسعه، جذب حامی مالی، خیران و همچنین از طریق گروه‌های مردم نهاد جذب شود.

وی به نقش محوری بانوان در نظام خانواده و کشش سایر اعضای خانواده به ورزش اشاره کرد و گفت: در حوزه امور بانوان، برای بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی، زنان باردار و سالمندان برنامه هایی در حال اجراست که یکی از این اقدامات در حوزه کارمندان دولت صورت گرفته است و در ابتدای کار کلیپی از حرکات ورزشی در اختیار کارمندان قرار می‌گیرد. همچنین محیطی مناسب برای بانوان در شهرستان‌های هدف برای تجهیز و برنامه‌ریزی فعالیت‌های ورزشی در نظرگرفته شده است که به زودی این موارد اجرایی خواهد شد.

حاجتی با اشاره به ظرفیت‌ آموزش و پرورش و تفاهم نامه منعقد شده با این اداره کل بیان کرد: وجود تفاهم نامه با آموزش و پرورش و ظرفیت‌هایی که در این حوزه وجود دارد برنامه ریزی جدی در راه‌اندازی ایستگاه‌های ورزشی در مدارس مناطق محروم و تجهیز مدارس به امکانات ورزشی مدنظر قرار گرفت. همچنین سالن آموزگار در منطقه فرهنگ شهر اهواز و سالن ۱۳ آبان در منطقه امانیه اهواز با همکاری و مشارکت آموزش و پرورش تجهیز خواهد شد.

هیات ورزش‌های همگانی در ایام کرونا عملکرد قابل قبولی داشت

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: فعال‌ترین هیات در میان هیات‌های ورزشی، هیات ورزش‌های همگانی خوزستان بود که توانست رتبه‌های برتر را در کشور کسب کند. اقدامات رسانه‌ای توسط هیات ورزش‌های همگانی باعث ترویج فرهنگ ورزش در ایام کرونا شد.

افشین حیدری با بیان اینکه در پنج سال گذشته بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال به سیستم ورزشی خوزستان تزریق شد که در حوزه های عمرانی و زیرساختی ورزش تحولات بسیار خوبی شکل گرفت افزود: ۱۱۵ زمین چمن مصنوعی، تجهیز مدارس و سازمان زندان‌ها به امکانات ورزشی از جمله اقدامات خوبی بود که با همراهی استاندار و رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان صورت گرفت.

حیدری اضافه کرد:ظرفیت قانونی زیادی برای توسعه ورزش‌های همگانی وجود دارد که از جمله آنها می‌توان به شورای ورزش هیات همگانی خوزستان اشاره کرد که از این طریق می‌توان موانع و مشکلات اجرایی شدن سیاست‌های فدراسیون هیات ورزش های همگانی در استان را فراهم کرد.

وی بر حمایت از هیات ورزش‌های همگانی تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه جامعه هدف هیات ورزش‌های همگانی، آحاد مردم هستند بودجه قابل ملاحظه‌ای از سوی وزارت نفت برای توسعه ورزش همگانی در نظر گرفته که به هیات استان اختصاص خواهد یافت.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان افزود: تا ۱۵ روز آینده تجهیزات کامل هیات ورزش‌های همگانی در ساختمان جدید مستقر خواهد شد تا هیات ورزش‌های همگانی بتواند پرچم دار ورزش در استان شود.

از ابتدای شیوع ویروس کرونا در خوزستان بیش از ۱۰هزار برنامه ورزشی در قالب مسابقات، چالش، وبینار آموزشی و همچنین در پویش‌های ورزش در خانه، کمک مومنانه، آوای ورزش در همسایگی، آماده باش، وقت ورزش، روز جهانی پیاده روی و پویش تو هم شروع کن برگزار شد که خوزستان در این مسابقات و پویش‌ها رتبه‌های نخست تا سوم کشوری را کسب کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =