زرینچه: استقلال شایسته قهرمانی در لیگ بیستم است

تهران - ایرنا - پیشکسوت استقلال گفت: در فوتبال ایران تیمی قهرمان می‌شود که در ماراتن لیگ برتر اشتباهات کمتری را انجام دهد؛ استقلال نام بزرگی دارد و شایسته این نام بزرگ است که بتواند جام را بالای سر ببرد.

«جواد زرینچه» یک نام ماندگار در تاریخ باشگاه استقلال محسوب‌ می‌شود. او سال‌ها بازوبند کاپیتانی آبی‌پوشان را بر عهده داشت و جام‌های زیادی را بالای سر برد.

زرینچه در گفت و گو با خبرنگار ورزشی ایرنا درباره شرایط استقلال حرف‌های زیادی را بر زبان آورد. متن این گفت و گو در زیر از حضورتان خواهد گذشت.

استقلال لیگ برتر را با پیروزی برابر مس رفسنجان شروع کرد.

استقلال جدال سختی را با پیروزی پشت سر گذاشت. همیشه در اولین بازی از اهمیت زیادی برخوردار است. مهم‌ترین حسنی که برد استقلال داشت، این بود که آبی‌پوشان در سال‌های گذشته نتوانسته بودند لیگ را با پیروزی آغاز کنند.

استقلال را از نظر فنی چطور دیدید؟

استقلال نسبت به فصل گذشته تغییرات کمی را در ترکیب تیم خود داشته و فقط دو بازیکن از جمع آبی‌پوشان جدا شده‌اند، این یک امتیاز مثبت برای استقلال است چرا که اکثر نفرات آبی‌پوشان در کنار یکدیگر بازی کرده‌اند و شناخت کافی نسبت به هم دارند.

مس رفسنجان حریف سختی برای استقلال نبود؟

این مهم را در نظر داشته باشید که لیگ تازه آغاز شده است و تیم‌ها هنوز به هماهنگی کامل نرسیده‌اند. استقلال در این جدال به دلیل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتش نتوانست از تمام نفرات خود استفاده کند. مس رفسنجان مقابل تیم بزرگی بازی می‌کرد و بازیکنان این تیم انگیزه فراوانی داشتند. در برخی از بازی‌ها مهم نیست چه کیفیتی از خود به نمایش می‌گذارید، مهم این است وقتی سوت پایان مسابقه به صدا در می‌آید برنده از زمین خارج شوید.

پس به عملکرد محمود فکری در این بازی نمره قبولی می‌دهید؟

فکری یکی از استقلالی‌های متعصب است و همواره علاقه‌اش را به این تیم ثابت کرده است. او ثابت کرد برای این فصل استقلال برنامه‌های خوبی دارد و می‌خواهد تیمش را به مقامی شایسته در لیگ برتر برساند.

این تیم شانس قهرمانی در لیگ برتر را دارد؟

هنوز ابتدای لیگ برتر هستیم و راه درازی پیش روی استقلال است.  استقلال کادر فنی و بازیکنان توانمندی را در اختیار دارد و به طور حتم در لیگ بیستم یکی از مدعیان اصلی قهرمانی خواهد بود.

اما برای تحقق این امر کار سختی پیش روی فکری و تیمش است؟

قهرمان شدن همواره سخت است و وقتی تیمی می‌خواهد به این عنوان با ارزش دست پیدا کند، باید سخت تلاش کند و در طول فصل فراز و نشیب کمتری را داشته باشد. در فوتبال ایران تیمی قهرمان می‌شود که در ماراتن لیگ برتر اشتباهات کمتری را انجام دهد. استقلال نام بزرگی دارد و شایسته این نام بزرگ است که بتواند جام را بالای سر ببرد.

غیبت علی کریمی و روزبه چشمی در روند استقلال تاثیر نخواهد گذاشت؟

این دو نفر بازیکنان مهم و تاثیرگذاری در ترکیب استقلال بودند اما از استقلال رفته‌اند و بازیکنان دیگری جایگزین آنها شده‌اند که توانمندی‌های فنی دارند. استقلال همواره در طول سال‌های حیات خود تغییرات زیادی را داشته است و غیبت بازیکنان هرگز در این تیم بزرگ به چشم نخواهد آمد.

وریا غورری به تیم ملی دعوت نشد؟

بدون شک وریا غفوری یکی از بازیکنان خوب و بزرگ فوتبال ایران است که در پست دفاع راست بهترین است. این بازیکن در بازی با مس رفسنجان نیز شایستگی‌های فنی خود را به اجزا گذاشت و ثابت کرد سزاوار حضور در تیم ملی است و من امیدوارم اسکوچیچ از این مهره خلاق در بازی‌های بعدی تیم ملی استفاده کنند.

فکر می‌کنید دلیل عدم دعوت او به تیم ملی چیست؟

این پرسشی است که مربیان تیم ملی باید به آن پاسخ دهند، آنها این تصمیم را گرفته‌اند اما همان‌طور که گفتم وریا غفوری شایسته حضور در تیم ملی فوتبال است.

نظرتان درباره حضور محمد نادری در استقلال چیست؟

نادری بازیکن خوبی است که در پرسپولیس توانایی‌های فنی خود را به اثبات رساند. وی در پست دفاع چپ مهره توانمندی است و می‌تواند به استقلال کمک زیادی کند. حضور او و هرویه‌ میلیچ‌ در جناح چپ می‌تواند به طرز قابل ملاحظه‌ای قدرت استقلال را در این منطقه افزایش دهد.

او موفق می‌شود؟

به طور حتم این بازیکن موفق خواهد شد چرا که جوان بی حاشیه‌ای است و می‌داند برای اثبات شایستگی‌هایش بیشتر از گذشته تلاش کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =