۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۹:۰۳
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84105919
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون وزیر: خدمات آموزش و پرورش در کرونا دیده شود

کرج - ایرنا - معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: خدمات برجسته آموزش و پرورش در دوران کرونا به دلیل تلاش بی وقفه کارکنان آن به ویژه معلمان دیده شود.

علیرضا کمرئی روز سه شنبه درجمع فرهنگیان البرزاظهارداشت: طی ۹ ماه گذشته درکنار دغدغه هایی که وجود داشت، خدمات بی نظیری از سوی مدیران و معلمان با تولید کیفی محتوای درسی صورت گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: درس هایی که از سوی صدا و سیما برای دانش آموزان درپایه های تحصیلی مختلف پخش می شود، حاصل تلاش و همت معلمان مسئولیت پذیر دراستان های مختلف از جمله تهران و البرز است.

کمرئی با اشاره به اینکه برنامه ریزی در حوزه آموزش دراین وضعیت کرونایی بسیارسخت شده است، اضافه کرد: دراین شرایط نباید از کبفیت فرآیند آموزش و همچنین مهارت کارگاهی غافل شویم.

وی تصریح کرد: نگاه های عمومی باید نسبت به فعالیت های حوزه آموزش و پرورش تغییر پیدا کند زیرا دراین شرایط ناپایدار همه تلاش می کنند تا دانش آموزان از آموزش کیفی در بستر شبکه شاد و قاب صدا و سیما بهره مند شوند.

کمرئی در ادامه وضعیت هنرستان های کشور پرداخت و یادآورشد: مجهز شدن هنرستان ها به تجهیزات و نیروی انسانی متخصص ، به روز شدن دانش مهارتی و فنی ، نوسازی رشته ها و استاندارد سازی از مسائل مهمی است که باید به آن توجه کرد.

وی عنوان کرد: طی ۹ سال گذشته پنج میلیارد تومان برای تجهیزات هنرستان ها اختصاص پیدا کرد درحالی که طی ۶ ماه گذشته با رایزنی وزیرآموزش و پرورش ۱۳۰ میلیارد تومان به تجهیز هنرستان ها تخصیص یافت.

وی افزود: دراعتبارات امسال نیز۴۰۰ میلیارد تومان برای هنرستان ها پیش بینی شده است.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: یک هزارو ۳۰۰ هنرستان کشور توانایی تولید ماسک را برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دارد.

کمرئی تاکید کرد: قابلیت هنرستان ها دراستان ها با توجه به نقش مهم آن درتربیت نیروی مهارتی که می تواند پاسخگوی بخشی از نیاز بازار کارباشد، مورد توجه و حمایت قرارگیرد زیرا سالانه  ۳۰۰ هزار نفرمهارت دیده از هنرستان های کشور فارغ التحصیل می شوند.

دراین آیین از مجلد آثار همراه با تولید هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش استان البرز رونمایی و از مرکز تربیت مربی کرج بازدید شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =

سرخط اخبار استان‌ها