نماینده مجلس: میاندوآب نیازمند توجه جدی مسوولان آذربایجان‌غربی است

مهاباد- ایرنا- نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی گفت: از مسوولان استانی می‌خواهیم که به این شهرستان توجه بیشتری کنند چرا که در بیشتر موارد مسایل و مشکلات ما را به مرکز استان ارجاع می‌دهند که این امر در روند کارها خلل ایجاد می‌کند.

مهدی عیسی زاده روز سه‌شنبه در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید میاندوآب که با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی، فرماندار و مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی این شهرستان برگزار شد، با تاکید بر اینکه باید اختیارات برای مدیران میاندوآب جهت پیشبرد اهداف تفویض شود، افزود: این شهرستان برخی اماکن عمومی را در اختیار دارد اما قرارداد اجاره آنها توسط اداره‌کل در مرکز استان منعقد می‌شود در حالی که اگر پول حاصل از این محل در اختیار شهرستان قرار گیرد می‌تواند مشکلات زیادی را در همان حوزه حل کند.

وی اضافه کرد: در بیشتر موارد مدیران شهرستانی اختیارات زیادی ندارند و این در حالیست که در دیگر شهرهای استان‌های همجوار، مسوولان آن با اختیاراتی که دارند در کوتاه‌ترین زمان اقدام به رفع و رجوع امور می‌کنند.

وی بیان کرد: میاندوآب‌ نسبت به مجموعه استانی عقب مانده است و باید مسوولان استانی در این زمینه کمک حال این شهرستان‌ باشند.

عیسی زاده با بیان اینکه باید برای بیکاران جامعه راه علاجی پیدا کرد گفت: اکنون در میاندوآب راه‌اندازی صنعت جدیدی را نمی‌خواهیم و تنها خواسته ما حمایت و رفع موانع موجود در سر راه فعالیت صنعتگران است‌.

نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی به عنوان سرداران جنگ اقتصادی اظهار داشت: به دلیل برخی موانع موجود سرمایه‌گذاران این شهرستان در سایر استان‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند در حالی که با برخی اقدامات می‌توان آنها را به سرمایه‌گذاری در زادگاه خودشان ترغیب کرد.

وی همچنین به مشکلات شهرک صنعتی میاندوآب اشاره کرد و گفت: شهرک صنعتی این شهرستان شایسته این شهر نیست و نیاز به شهرک بزرگتر و وسیع‌تری دارد.

وی با انتقاد از اینکه در میاندوآب هتلی در تراز این شهرستان وجود ندارد و میهمانان در سایر شهرها اسکان می‌یابند، گفت: یکی از سوالات من از وزیر ارشاد این است که چرا میاندوآب سینما ندارد در حالی که سرمایه‌گذارانی هستند که می‌خواهند با هزینه شخصی خودشان در این شهر سینما بسازند.

در این جلسه رییس اداره‌های کار، تعاون و رفاه اجتماعی، صنعت،‌ معدن و تجارت، رییس هیات مدیره شهرک صنعتی میاندوآب، مدیرعامل شرکت فرش افشار زرینه، مدیرعامل نمایشگاه‌های بین‌المللی و دایمی، مدیرعامل شرکت زنجیره غذایی کامل طیور میاندوآب‌ و ۲ سرمایه‌گذار یکی در زمینه بازآفرینی شهری با ایجاد مجتمع تجاری، خدماتی و فرهنگی (سینما) و دیگری در زمینه تولید کاغذ از کربنات کلسیم و تولید مواد شوینده از ۱۵ نوع مواد متنوع به ارایه توضیحات لازم در حوزه کاری و فعالیت خود پرداختند.

نادر صادقی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری آذربایجان‌غربی جهت دیدار با فعالان تولیدی و صنعتی، حضور در جلسه کارگروه اشتغال و رفع موانع تولید و بازدید از برخی واحدهای فعال تولیدی میاندوآب‌ به این شهرستان سفر کرده است.

همچنین بازدید از عملیات اجرایی تعریض محور میاندوآب - شاهین‌دژ از دیگر برنامه‌های کاری وی در سفر به میاندوآب‌ بود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =