حضور اورژانس در آذربایجان‌غربی ۲ دقیقه کمتر از متوسط کشوری است

ارومیه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه حضور به‌موقع اورژانس در صحنه تصادف از عوامل مهم در کاهش تلفات است، گفت: حضور کارکنان فوریت‌های پزشکی استان در صحنه تصادف، ۲ دقیقه زودتر از متوسط کشوری است.

آیدین رحمانی روز سه‌شنبه در نهمین جلسه مدیریت اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل آذربایجان‌غربی با بیان اینکه میانگین کشوری زمان حضور اورژانس بر سر صحنه تصادف ۱۵ دقیقه است افزود: این زمان در استان ۱۳ دقیقه است که البته باید این میزان نیز کاهش یابد.

وی در ادامه با تاکید بر نقش آموزش و پرورش در فرهنگ‌سازی و آموزش افراد در کاهش تصادف‌ها اظهار کرد: این نهاد می‌تواند با استفاده از ظرفیت کارشناسان اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای اقدام به تولید محتوای آموزشی با محوریت آشنایی دانش‌آموزان با قوانین راهنمایی و رانندگی کرده و از آنها در اطلاع‌رسانی به والدین و همچنین رعایت این قوانین استفاده کند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان‌غربی ادامه داد: در شرایط کنونی که دانش‌آموزان از بستر فضای مجازی اقدام به تحصیل می‌کنند، آموزش و پرورش می‌تواند برای آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی با کمترین هزینه از این فضا بهره ببرد.

رحمانی بر همکاری و همراهی دستگاه‌های اجرایی در فرهنگ‌سازی در حوزه قوانین راهنمایی و رانندگی تاکید کرد و گفت: امیدواریم با همراهی دستگاه‌های اجرایی شاهد کاهش چشمگیر تصادفات جاده‌ای در استان باشیم.

به گزارش ایرنا، سالانه حدود ۵۰۰ نفر در جاده‌های آذربایجان‌غربی بر اثر تصادف رانندگی جان خود را از دست می‌دهند؛ امسال تلفات جاده‌ای در استان نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش یافته که رقمی قابل توجه به شمار می‌رود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =