مصوبات ستاد ملی کرونا با همکاری آحاد جامعه اجرایی شود

اراک - ایرنا - نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: مصوبات ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا با همکاری و همدلی متقابل مردم و مسئولان اجرایی و تا حد ممکن از برخورد قهری و قضایی پرهیز شود.

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی عصر سه‌شنبه در شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی در محل مصلی بیت‌المقدس اراک، افزود: آحاد جامعه به‌خصوص روحانیون و ائمه جمعه باید تلاش خود را در حوزه‌های خدمت رسانی، تولید و توزیع ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده مضاعف کنند.
وی ادامه داد: پیشگیری و بهداشت در مورد هر بیماری و از جمله ویروس کرونا مقدم بر درمان است بنابراین باید با نهادینه کردن فرهنگ پیشگیری در جامعه شمار ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان را به حداقل ممکن رساند.
امام جمعه اراک بیان کرد: قرارگاه مقابله با کرونا ویژه روحانیت در استان مرکزی تشکیل شده و فعالیت این قرارگاه به صورت مسجدمحوری و محله‌محوری با هدف رسیدگی به بیماران کرونایی و ضد عفونی کردن محلات انجام می‌شود.

آیت‌الله دری نجف‌آبادی در خصوص مسائل داخلی کشور و استان مرکزی نیز گفت: تورم و مشکلات اقتصادی شرایط زندگی مردم را سخت کرده و نباید اجازه داد، دشمن از این مهم برای برهم زدن آرامش و امنیت کشور استفاده کند.
وی در خصوص هفته کتاب و کتابخوانی نیز گفت: با توجه به صنعتی بودن استان مرکزی باید راه‌اندازی کتابخانه عمومی صنعتی در دستور کار قرار گیرد.

امام جمعه اراک با گرامیداشت هفته بسیج نیز گفت: بسیج فرهنگ، مکتب و دانشگاه عزت، شرف و سربلندی است و این نیرو نقش موثری در همبستگی ملی ایفا می کند.
آیت‌الله دری نجف‌آبادی اظهار داشت: همه باید تفکر بسیجی داشته باشند و در برابر توطئه‌های مختلف دشمنان در زمینه های مختلف از جمله فکری، اعتقادی، فرهنگی، اخلاقی، تربیتی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی آماده باشند و آنها را خنثی کنند.
شورای فرهنگ عمومی استان مرکزی هر ماه یکبار با حضور نماینده ولی‌فقیه در این استان در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =