۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۷:۱۲
کد خبرنگار: 2423
کد خبر: 84105849
۰ نفر

برچسب‌ها

آغاز اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه

تهران- ایرنا- وزیر صنعت، معدن و تجارت از نیاز کشور به سالانه ۵ میلیون تُن ورق فولادی خبرداد و گفت: اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه آغاز شده و سرعت کار افزایش می‌یابد.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، علیرضا رزم‌حسینی روز سه‌شنبه پس از نشست مشترک با محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار کرد: در جلسه امروز موضوعات مختلفی در حوزه بازار فولاد و سیاست‌های مربوط به تنظیم بازار مطرح شد و توافقات خوبی صورت گرفت.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بررسی طرح‌های توسعه‌ای در حوزه تولید فولاد به ویژه ورق را از موضوعات بررسی شده در این جلسه برشمرد و افزود: نیاز سالانه کشور به ورق فولادی حدود ۵ میلیون تُن است به همین دلیل اجرای طرح‌های توسعه‌ای در فولاد مبارکه آغاز شده و سرعت کار هم افزایش می‌یابد.

عضو کابینه دوازدهم خاطرنشان کرد: هرچند تحریم موجب برخی موانع شده اما می‌توان از طریق همکاری با سایر شرکت‌ها -که مذاکراتی در این زمینه صورت و تفاهم‌هایی برای انعقاد قراردادهای اولیه انجام گرفته- نه تنها ورق کشور را تامین کرد بلکه مازاد آن را نیز صادر کرد.

 فاز نخست الکترود گرافیتی تا پایان سال افتتاح می‌شود

رزم‌حسینی با بیان اینکه دستور کار بعدی جلسه امروز موضوع الکترود گرافیتی بود که این محصول کالایی استراتژیک برای صنایع فولاد کشور است، ادامه داد: به‌رغم اینکه پروژه‌ای در این حوزه در سال‌های گذشته کلید خورده اما فعالیت آن متوقف شده است. در نشست امروز مدیران ارشد این حوزه تعهد دادند در هفته آینده برنامه زمانبندی شده برای تکمیل این پروژه ارائه دهند تا فاز نخست آن در انتهای سال افتتاح شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =

سرخط اخبار سیاست