۲۰ آبان ۱۳۹۹، ۱۶:۵۳
کد خبرنگار: 1918
کد خبر: 84105832
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

کنفرانس بین المللی بازگشت آوارگان شروع مناسبی برای کاهش آلام آوارگان سوری است

تهران- ایرنا- دستیار ارشد وزیر امور خارجه در امور ویژه سیاسی «کنفرانس بین‌المللی درباره بازگشت آوارگان» را شروع مناسبی برای کاهش آلام آوارگان سوری، اعتمادسازی و برقراری صلح و امنیت در سوریه دانست.

به گزارش اداره کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امور خارجه، «علی اصغر خاجی»  که در راس هیاتی به منظور رایزنی با مقامات سوریه و همچنین مشارکت در «کنفرانس بین‌المللی درباره بازگشت آوارگان» در دمشق به سر می‌برد، با «بشار اسد» رئیس‌جمهور این کشور دیدار کرد.

طرفین در این دیدار ضمن تاکید بر اهمیت برگزاری کنفرانس بازگشت آوارگان و پناهندگان در دمشق، برخورد دوگانه کشورهای غربی درباره مسائل انسانی سوریه و مانع‌تراشی آنها در زمینه برگزاری این کنفرانس را مورد انتقاد قرار دادند.  

بشار اسد با اشاره به حمایت‌های ایران از مردم و دولت سوریه، تاکید کرد: این کنفرانس می‌تواند مبنای خوبی برای تدوام تلاش‌های انساندوستانه و شروع بازسازی و بازگشت امنیت و رفاه برای مردم کشورش باشد.

دستیار ارشد وزیر امور خارجه هم این کنفرانس را شروع مناسبی برای کاهش آلام آوارگان سوری، اعتمادسازی و برقراری صلح و امنیت در سوریه دانست و با اشاره به اهمیت حل و فصل بحران سوریه از طریق سیاسی بر ادامه فعالیت‌های کمیته قانون اساسی سوریه تاکید کرد.

خاجی تصریح کرد که این امر می‌تواند نقش مثبتی در برقراری صلح و ثبات در این کشور ایفا کند.  

«کنفرانس بین‌المللی درباره بازگشت آوارگان» فردا چهارشنبه در دمشق برگزار می‌شود.  

«بشار اسد» رییس‌جمهور سوریه روز دوشنبه در گفت‌وگو با همتای روسی خود در این باره گفته بود که برگزاری کنفرانس برای پناهندگان سوری، نخستین اولویت دولت سوریه و آغازی برای حل این مشکل است.

وی افزود که محاصره ظالمانه و غیرقانونی باید علیه دمشق پایان یابد تا دولت بتواند امنیت برای بازگشت شهروندان خود تامین کند.

اسد تاکید کرد که بخش بزرگی از پناهندگان و آوارگان سوریه خواستار بازگشت به کشورشان هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست خارجی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha