رییس مجمع نمایندگان فارس: حل مشکل تولید در گرو رفع خود تحریمی‌ها است

شیراز- ایرنا- رییس مجمع نمایندگان استان فارس گفت: برای حل مشکلات تولید نیازمند دور زدن و رفع خودتحریمی‌ها هستیم چرا که مکانیزم‌های بسته، انحصاری و سرشار از موانع، علاوه بر اینکه بسیار ناپسند و ناشایست است، نمی‌تواند در شرایط فعلی راهگشای تولید باشد.

به گزارش ایرنا، ابراهیم عزیزی، سه‌شنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در شیراز افزود: امروز تولید نیازمند حمایت همه دستگاه‌های اجرایی است و تولیدگران باید اطمینان داشته باشند که مسئولان موانع پیش روی آنها را بر می‌دارند.

وی با بیان اینکه تصمیمات شورای گفت و گو باید ضمانت اجرایی از سوی دستگاه‌ها داشته باشد ادامه داد: برخی مسائل در استان قابل حل است و مجمع نمایندگان فارس نیز ظرفیت بسیار خوبی  برای پیگیری مسائل در مرکز است.

نماینده مردم شهرستان‌های شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی، ضمن انتقاد از سیاست تمرکزگرایی در کشور افزود: چه دلیلی دارد که در این شرایط، مسائل در تهران متمرکز باشد در حالی که در استان بهتر می‌توان مسائل را حل و فصل کرد.

عزیزی گفت: ما کشوری تمرکزگرا داریم و کمتر حاضر هستیم اختیارات را به استان‌ها واگذار کنیم و این رویه در استان‌ها نیز نسبت به شهرستان‌ها وجود دارد.

وی، خواستار استفاده حداکثری دستگاه‌های اجرایی از ظرفیت مجمع نمایندگان فارس شد و ادامه داد: توجه ویژه به مزیت‌های استان فارس، ضمانت اجرایی در تصمیمات و رفع موانع تولید، شاخص‌هایی است که همه باید دنبال کنیم تا این استان را به جایگاه اصلی خود برسانیم، استانی که می تواند جنوب کشور را اداره کند.

رییس مجمع نمایندگان فارس، خواستار هم‌افزایی و مشارکت جمعی تمام مسوولان استان در حل مشکلات تولید شد و تصریح کرد: اینن مجمع به شکل ویژه حامی بخش خصوصی است چرا که اصرار داریم کشور باید با بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری اداره شده و بخش‌های نظارتی نیز وظایف خود را به شکل دقیق انجام دهند.

او گفت: در حوزه قانونگذاری نیز هر کجا نیاز به همکاری است مجمع آماده است تا با همه ظرفیت‌های خود در جهت رفع موانع تولید گام بردارد.

اخبار مرتبط