طرح مسجد سنگر سلامت در تمامی استانها اجرا می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: طرح مسجد سنگر سلامت به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا طی همکاری و توافق با وزارت بهداشت و درمان از کنار مضجع شریف و نورانی حضرت امام رضا (ع) آغاز شد و پس از مشهد در سراسر کشور به اجرا درمی‌آید.

سردار غلامرضا سلیمانی روز سه‌شنبه در ارتباط  ویدئو کنفرانسی با مراسم آغاز طرح شهید سلیمانی با عنوان "مسجد سنگر سلامت" در مشهد افزود: این طرح مردم پایه است اما از بالاترین سطح علمی برخوردار و همراه با نیروهای ماهر است.

وی ادامه داد: با توجه به توانایی‌هایی که در کشور وجود دارد و استفاده از شبکه بسیج اگر این طرح به دقت انجام شود امیدواریم در فاصله زمانی پیش بینی شده شیب نزولی این ویروس آغاز شود و در مدت چهار ماه در مرحله کنترل و مهار قرار گیرد و بعد از آن، اقدامات بعدی و استمرار آن باعث ریشه‌کن شدن ویروس گردد.

رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در این طرح از ظرفیت قرارگاه‌های استانی و شهرستانی و محلات و نمایندگان ولی فقیه در خراسان رضوی، امامان جمعه و ائمه جماعت استفاده می‌شود.

وی افزود: همه کمک هایی که ما به شبکه بهداشت و درمان داشتیم استمرار خواهد داشت ولی این طرح به منظور توجه بیشتر به قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است.

سردار سلیمانی ادامه داد: خراسان رضوی کارنامه درخشانی در این خصوص داشته و مطمئن هستیم بهره‌گیری از همدلی و هماهنگی و مسوولان موفق ترین استان کشور در این زمینه و الگویی برای سایر استانها خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی هم در این مراسم گفت: اجرای این طرح نوعی آموزش در حوزه ولایت مداری و ولایت گرایی دارد.

آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: یکی از امتیازات مقام معظم رهبری در رهنمودهای حکیمانه خود این است که علاوه بر نقش راهبردی، اغلب ساز و کار اجرایی، مولفه ها و روش اجرایی را نیز مشخص می‌کنند.

وی ادامه داد: بسیج جامعه پزشکی در راستای رهنمود همراه با دستورالعمل رهبر معظم انقلاب با محوریت دانشگاه در صدد تهیه طرح و برنامه برآمد و طرح پایگاه محلی مهار ویروس در سنگر سلامت را طراحی کرد که امروز اجرایی شد.

امام جمعه مشهد گفت: از این حرکت متوجه می‌شویم اگر مجموعه رهنمودهای حکیمانه رهبری که همراه با تبیین مولفه‌ها و راهکار و دستورالعمل خاص است، اینگونه توسط مسوولان طراحی و اجرایی شود همه مشکلات حل شده و مصائب زندگی اصلاح می‌شود.

وی افزود: مشکل ما این است که در اجرای برنامه‌ها با رهنمودهای رهبری زاویه پیدا می‌کنیم اگر این دستورالعملها با یک طرح قوی و جامع اجرا شود همه مشکلات حل خواهد شد. 

آیت الله علم الهدی ادامه داد: مقابله با کرونا، تنها با مسوولین بهداشت و درمان موفق نمی‌شود و همه باید همکاری کنیم و رفع این بیماری مستلزم تلاش همه ما است.

وی با اشاره به رهنمود رهبر معظم انقلاب مبنی بر دعا کردن گفت: در روایات آمده است به دنبال دعا باید حرکت و تلاش هم انجام دهیم تا دعا مستجاب شود. در دعا کردن باید اخلاص و توجه داشته باشیم.

شناسایی بیماران از طریق شبکه محله‌ای، معرفی به مراکز جامع سلامت منتخب، تسهیل هدایت بیمار به درمانگاه، نقاهتگاه و بیمارستان مطابق فرایند تعریف شده دانشگاه و همچنین پشتیبانی و حمایت از بیماران در دوره قرنطینه با رفع موانع معیشتی از جمله اهدای بسته‌های کمک معیشتی به خانواده بیماران، رفع موانع شغلی در زمینه اخذ و ارائه گواهی مرخصی استعلاجی معتبر و برطرف کردن مشکلات شخصی شامل خرید و انجام امور جاری زندگی فرد بیمار در صورت نیاز، با استفاده از ظرفیت جوانان بسیجی مومن، امین و معتمد محل از جمله اهداف طرح مسجد سنگر سلامت است.

در اجرای این طرح دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، سپاه و بسیج همراه با مرکز رسیدگی به امور مساجد با هم همکاری می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =