تجمع در آرامستان‌ها عامل شیوع کرونا در اردستان است

کاشان- ایرنا- رئیس مرکز بهداشت اردستان یکی از عوامل شیوع کووید- ۱۹ در این شهرستان را تجمع مردم در آرامستان‌ها دانست و گفت: بر اساس مصوبه ستاد مقابله با کرونا، از فعالان رسانه‌ای و فضای مجازی درخواست می‌شود که از انتشار اعلامیه‌های فوت درگذشتگان خودداری کنند.

به گزارش ایرنا، رضا اشرفی روز سه‌شنبه در نشست کمیته اطلاع‌رسانی ستاد مقابله با کرونا اردستان از اعمال محدودیت برای فعالیت مشاغل گروه‌های ۲، ۳ و ۴ در این شهرستان به مدت یک ماه خبر داد و افزود: وضعیت در حال حاضر از نظر شیوع کرونا به رنگ سیاه و بحرانی است.

وی بیان کرد: شهرستان اردستان هفته گذشته بیشترین بیماران را از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون داشت و اکنون در اوج بستری بیماران کرونایی قرار دارد.

رئیس مرکز بهداشت اردستان با تاکید بر برخورد قانونی با افرادی که مصوبه‌های ستاد مقابله با کرونا را رعایت نمی‌کنند، اضافه کرد: درخواست داریم رسانه‌ها واقعیت‌های این بیماری را به مردم منتقل کنند.

وی اظهار داشت: وضعیت شیوع ویروس کرونا در شرایط کنونی به گونه‌ای شده که در بین خانواده‌ها بیشتر است و یکی از اقدام‌های ارزنده صورت گرفته در شرایط کنونی راه‌اندازی پویش استفاده از ماسک از منزل تا منزل است.

اشرفی با اشاره به اینکه امروز نیازمند رعایت بیش از پیش شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی عموم مردم هستیم، تصریح کرد: اصناف در این زمینه نقش بسزایی را ایفا می‌کنند و بی‌تردید با اصنافی که در این زمینه همراهی لازم را نداشته باشند، برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

رسانه‌های اردستان در دوران شیوع کرونا خوش درخشیدند

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان نیز در این نشست گفت: پدیده کووید- ۱۹ شیوه جدیدی از زندگی را به ما تحمیل کرد اما اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی در دوران شیوع ویروس کرونا در این شهرستان بسیار خوش درخشیدند و با پشتکار تمام در آگاه‌سازی مردم از خطرات کرونا و کاهش بیماری نقش بی‌بدیلی ایفا کردند.

فضل‌الله بصیرت با بیان اینکه از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون همه بخش‌ها در کشور تحت تاثیر مشکلات ناشی از این ویروس قرار گرفتند، افزود: امروز مساله ویروس کرونا یکی از بهترین نسخه‌های مورد بهره‌برداری است که بتوانیم سطح فرهنگ عمومی جامعه را خوب ارزیابی و برای رسیدن به فرهنگ مطلوب و مورد نظر، برنامه‌ریزی کنیم.

وی بیان کرد: شیوع کرونا اتفاقی است که در حوزه‌های مختلف زندگی تاثیر گذاشته است و این تاثیر در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی نمود بیشتری دارد که در چنین وضعیتی رسانه‌ها اگر بتوانند نقش خود را به درستی انجام دهند، می‌توان سلامت را در جامعه نهادینه کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اردستان با تاکید بر اهتمام رسانه‌ها در شرایط کنونی برای اقناع‌سازی مردم اضافه کرد: برای مقابله جدی و تاثیرگذار با این ویروس، مردم خودشان نیز باید پیشگام باشند تا بتوانیم زنجیره شیوع را بشکنیم.

ویروس کرونا ۲۰۱۹ (COVID-۱۹) که نخستین‌بار در ووهان چین شناسایی شد، در نهایت به همه کشورها از جمله ایران سرایت کرد و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشت تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

در حال حاضر ۲ هزار و ۳۷ بیمار دارای نشانه‌های ابتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان اصفهان بستری هستند که ۳۸۸ نفر آنها بدحال بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه (ICU) تحت درمان قرار دارند.

شهرستان اردستان با جمعیت افزون بر ۴۲ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۱۱۸ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =