۹۰میلیارد ریال به توسعه جنوب استان بوشهر اختصاص یافت

بوشهر - ایرنا - نماینده مردم کنگان، دیر، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی گفت: ۹۰ میلیارد ریال اعتبار برای توسعه مناطق روستایی و فعالیت دریانوردی جنوب استان بوشهر اختصاص یافت.

حجت الاسلام موسی احمدی روز سه شنبه در جلسه شورای برنامه ریزی شهرستان دیر افزود: از این مبلغ ۳۰ میلیارد ریال از محل حوزه معاون توسعه روستایی و مبلغ ۶۰ میلیارد ریال هم برای تکمیل و راه اندازی فاز اول اسکله خورخان بردخون تخصیص  یافته است.

وی با ااشاره به اینکه  امیدواریم فاز نخست اسکله خورخان تا پایان سال به اتمام برسد یادآورشد: توسعه مناطق روستایی باعث جلوگیری از مهاجرت و شکوفایی اقتصادی منطقه خواهد شد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: درشرایط فعلی کشور جذب اعتبار و ردیف بودجه مشکل دار است و مدیران باید با حضور در تهران تلاش بیشتری کنند.

وی گفت:تعامل مجلس با مجموعه نفت  باعث پیشرفت منطقه شده است.

نماینده مردم دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به ظرفیت نفت و صنایع پتروشیمی در جنوب استان بوشهر قطعا مردم نیازها و مطالباتی دارند که مدیران باید نیازمندی های مردم را به استان و مدیران استانی آن ها را به وزارت خانه انتقال دهند.

فرماندار دیر گفت: اعتبارات فعلی تملک دارایی جوابگوی تهیه مطلوب زیرساخت های شهرستان نیست.

کریم علی حسنی افزود: در شرایط فعلی پروژه ها در شهرستان متوقف نشده و در حال اجرا است اما نیاز است که مدیران در جذب اعتبارات مورد نیاز تلاش بیشتری کنند.

وی گفت: هدف مندی اعتبارات، تعریف پروژه های اقتصادی با توجه به ظرفیت شهرستان و استفاده از اعتبارات ملی نفت مورد توجه قرار گرفته است.

فرماندار دیر افزود: ۱۴۷ هکتار زمین برای گلخانه و استفاده از آب دریا استحصال شده و با توجه به تولید ۱۲ هزارتن متانول در پتروشیمی متانول کاوه و سیراف انرژی ، شهرک صنایع پایین دستی در دستور قرار گرفته است.

علی حسنی در رابطه با مشکل کم آبی در شهرستان اشاره کرد و افزود: یکی از راههای مهم و اساسی برای رفع کمبود آب مردم و برون رفت از این مشکل احداث آبشرین کن است.

وی گفت:برای اجرایی کردن اسکله شناور صیادی ۱۲.۵ میلیارد تومان از محل سفر ریاست جمهوری به استان بوشهر اختصاص پیدا کرده و مبلغ ۱.۵ میلیارد تومان هم برای اسکله تفریحی بندر دیر در نظرگرفته شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 12 =