خدمت به خانواده شهدا، جانبازان و آزادگان سرلوحه اقدامات بنیاد است

تهران - ایرنا - مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ گفت:‌ خدمت به خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان عزیز در ابعاد مادی و معنوی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت سرلوحه اقدامات بنیاد است.

به گزارش حوزه ایثار و شهادت ایرنا،‌ حمیدعلی صمیمی نیز روز سه شنبه در نشست با مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس حراست بنیاد با ارائه گزارشی از عملکرد مجموعه بنیاد تهران بزرگ گفت: در استان تهران افتخار خدمت به خانواده معزز شهدا و جامعه ایثارگری نصیب ما شده است و باید از این موقعیت و جایگاه در ارائه خدمت صادقانه بهره‌برداری شود.

وی با بیان اینکه مجموعه بنیاد شهید در بخش خدمات به گروههای خاص خود شامل همسر و فرزند شهید و پدر و مادر شهدا جانبازان و آزادگان و خانواده های تحت تکفل آنان خدمات می دهد، تصریح کرد:‌  ترویج فرهنگ ایثار عموما از ایثارگران و خانواده های آنان شروع می شود اگر بتوانیم همین فرهنگ را در جامعه ایثار گری ترویج کنیم و بعد به جامعه غیر ایثارگری انتقال دهیم، ‌این جنبه ترویجی خود را نشان می دهد و اثر خوبی در جامعه می گذارد .

همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ طی حکمی «سرپرست اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۲۲و۵» را منصوب کرد.

حمید علی صمیمی خطاب به عباس افراسیابی سرپرست جدید منطقه ۲۲ و ۵ بنیاد شهید تهران بزرگ گفت : نظر به تعهد و شایستگی، تجارب ارزنده و علاقمندی شما به جامعه ایثارگری جنابعالی را به مدت ۴ ماه به سمت «سرپرست اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران منطقه ۲۲ و ۵ تهران بزرگ»منصوب می نمایم.
وی افزود:‌ انتظار دارد با استعانت از خداوند متعال و سرلوحه قرار دادن فرامین و تدابیر مقام معظم رهبری و سیاست های کلی نظام اداری و به کارگیری امکانات و توانمندی های بنیاد، تلاش مضاعفی را برای خدمت به خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان با رویکرد فرهنگی و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تلاش مضاعف معمول و گام های موثری بردارید.

توانمندترین افراد عهده‌دار تصدی امور حراست باشند

علی زینبی مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و رییس مرکز حراست بنیاد شهید امروز سه شنبه در جمع مدیران اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران گفت: برای تضمین صیانت از نیروی انسانی و پیشبرد امور در مسیر صحیح، لازم است تا برای تصدی امور حراست‌ها از کارآمدترین و توانمندترین افراد استفاده کرد.

مشاور رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران ادامه داد: رویکرد سازنده حراست کل کشور و تمهید شرایط برای کارآمدتر شدن مجموعه حراست را به عنوان فرصت مغتنمی بدانیم تا این نهاد بتواند پویاتر و چابک‌تر به انجام مسئولیت‌ها اهتمام داشته باشد و سوگیری حراست بنیاد شهید و امور ایثارگران با توجه به اهمیت و حساسیت این سازمان روان‌سازی فرایند خدمت‌رسانی به جامعه ایثارگری به عنوان ولی‌نعمتان اصلی است.


در این آیین ضمن تقدیر از خدمات «عباس افراسیابی» مدیر پیشین حراست اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان تهران، «محمدحسین شیخ محمدی» عهده‌دار این سمت شد.

تاکید بر رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی ایثارگران

عبدالله مرتضوی مدیرکل بنیاد شهید شهرستانهاای تهران امروز سه‌شنبه با حضور در میز خدمت بنیاد شهرستان‌های استان تهران با ۱۵ نفر از ایثارگران و خانواده‌های معظم شهدا به‌صورت چهره به چهره دیدار و پیگیری‌های لازم جهت تسریع در تحقق درخواست ایثارگران را انجام داد.
مدیرکل بنیاد شهرستان‌های استان تهران در حاشیه دیدار با جامعه ایثارگری گفت: در برخی از موارد نیاز است که مشکل ایثارگر به‌صورت حضوری مطرح شود که قطعاً پذیرا هستیم، اما اکثر موارد و درخواست‌های ایثارگران عزیز به‌صورت غیرحضوری انجام‌شدنی است و با توجه به شرایط بیماری کرونا، راه‌های ارتباط غیرحضوری را تقویت کردیم تا از این طریق پاسخگوی نیاز ایثارگران باشیم.
وی ادامه داد: سه‌شنبه‌های هر هفته با همراهی معاونان ستادی و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی با ایثارگران معزز دیدار می‌کنیم و امیدواریم تا با بهبود شرایط بیماری کرونا، بتوانیم با حضور در شهرستان‌های تابعه به خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران خدمت کنیم.
مرتضوی با تأکید بر حفظ سلامتی جامعه هدف افزود: هر آنچه را که بتوانیم برای رفع مشکلات ایثارگران انجام می‌دهیم و به روسای شهرستان‌ها نیز تأکید شده است تا با رصد وضعیت سلامت جامعه هدف در صورت نیاز به اقدامات درمانی، به‌فوریت اقدام شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha