۱۱  واحد صنفی در ابرکوه  پلمب شد

یزد - ایرنا - رییس اداره صنعت ، معدن و تجارت( صمت) شهرستان ابرکوه گفت: در ۲ روز گذشته با افزایش نطارت ها ، ۱۱واحد صنفی به علت رعایت نکردن  مقررات بهداشتی در پیشگیری از شیوع بیماری کووید- ۱۹ با همکاری نیروی انتظامی و مرکز بهداشت با حکم دادستان عمومی و انقلاب پلمب شد.

سید مسعود میرحسینی عصر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا ، مسوولان واحدهای صنفی که در پیشگیری از کرونا ، نکات بهداشتی را رعایت نکنند پلمب می شود .

وی ادامه داد: افزایش نظارت و بازدید از واحدهای صنفی با همکاری  مسوولان دستگاه های مرتبط که ابرکوه یکی از ۴۳ شهرستان بحرانی کشور اعلام شده است، ادامه دارد.

این مسوول  ادامه داد: طبق مقررات تمامی صاحبان  اصناف باید برای تامین سلامت شهروندان نسبت به رعایت مقررات پروتکل های بهداشتی تلاش کنند.

میرحسینی با بیان اینکه مسوولان تمامی واحدهای صنفی تا ساعت ۳۰: ۱۶ دقیقه عصر هر روز مجاز به فعالیت با رعایت پروتکل های بهداشتی هستند، تصریح کرد: واحدهای متخلف بر حسب گزارش  مردمی و یا بازرسی ، باحکم دادستان عمومی و انقلاب پلمب می شود.

رییس اداره صمت ابرکوه خاطرنشان کرد : هفته گذشته ۱۴ واحد صنفی نیزبه علت رعایت نکردن  مقررات بهداشتی در پیشگیری از شیوع کرونا پلمب شد.

شهرستان ابرکوه افزون بر ۲ هزار واحد صنفی در قالب ۱۰ اتحادیه دارد که مشغول ارایه خدمات به شهروندان است  و مرکز این شهرستان ۵۵ هزار نفری در۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

 همچنین سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز( سه شنبه ) گفت: با فوت ۴۵۳ بیمار مبتلا به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار افراد متوفی قطعی بیماری کووید- ۱۹ در کشور به ۳۹ هزار و ۲۰۲ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سیما سادات لاری افزود: در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر ۲۰ آبان ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۰ هزار و ۳۳۹ بیمار جدید مبتلا به کووید- ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد  سه هزار و ۸۸ نفر نیاز به بستری در بیمارستان داشتند  و با این حساب، مجموع بیماران به ۷۰۳ هزار و ۲۸۸ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تاکنون ۵۳۰ هزار و ۶۹۴ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان‌ها ترخیص شده‌اند و پنج هزار و ۵۸۴ نفر از افراد بدحال تحت مراقبت قرار دارند و تاکنون پنج میلیون و ۳۰۲ هزار و ۲۰۰ آزمایش تشخیص کووید- ۱۹ در کشور انجام شده است.

لاری افزود: شرایط از لحاظ شیوع کرونا در استان های تهران، اصفهان، قم، آذربایجان شرقی، خراسان جنوبی، سمنان، قزوین، لرستان، اردبیل، خوزستان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، گیلان، بوشهر، زنجان، ایلام، خراسان رضوی، مازندران، چهارمحال و بختیاری، البرز، آذربایجان غربی، مرکزی، کرمان، خراسان شمالی، همدان، یزد و کردستان قرمز است و هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان نیز در وضعیت نارنجی و زرد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =