رییس فدراسیون موتورسواری افغانستان: بدنبال استفاده از تجربیات ایران هستیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون موتورسواری افغانستان گفت: امیدواریم تا از تجربه چند دهه ای فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران در خصوص رشته موتورسواری استفاده کنیم.

به گزارش ایرنا، با پیگیری‌ها و هماهنگی‌های انجام شده و درخواست رییس فدراسیون افغانستان در خصوص برگزاری یک دوره آموزشی، کمیته آموزش فدراسیون اقدام به نام نویسی آنلاین ۷۲ ورزشکار افغانستانی کرد. در این دوره چهارگانه ورزشکارانی از استان‌های هرات، مزار شریف و کابل حضور خواهند داشت که این کلاس با توجه شرایط موجود به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

سید نبی‌الله سادات رییس فدراسیون موتورسواری افغانستان در خصوص برگزاری دوره آنلاین آموزشی توسط آکادمی موتورسواری و اتومبیلرانی ایران برای ورزشکاران افغان اظهار داشت: در راستای مذاکرات و توافقاتی که بین فدراسیون موتورسواری افغانستان و فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران صورت گرفت، علاقه‌مند به برگزاری دوره آموزشی به صورت حضوری در آکادمی بین‌المللی فدراسیون ایران بودیم تا تعدادی از ورزشکاران ما در آکادمی موتورسواری و اتومبیلرانی ایران حضور پیدا کرده و در این دوره آموزشی شرکت کنند، اما به دلیل شیوع ویروس کرونا نتوانستیم حضور فیزیکی داشته باشیم. با مساعدت و حمایت فدراسیون ایران مقرر شد این دوره به صورت آنلاین برگزار شود و منتظر هستیم تا به زودی این دوره آموزشی به صورت غیر حضوری و آنلاین برگزار شود.

وی افزود: در این دوره ۷۲ نفر ثبت نام کردند و این سمینار آنلاین برای ما مهم است و شرکت کنندگان و علاقه مندان بیشتری هم داوطلب ثبت نام در این دوره بودند ولی به دلیل اینکه ظرفیت و گنجایش بیشتری نداشتیم به همین تعداد بسنده کردیم. امیدواریم در دوره های بعدی افراد بیشتری را برای آموزش داشته باشیم.

رییس فدراسیون موتورسواری در پایان افزود: ما مسابقات ملی خوبی را در افغانستان برگزاری می‌کنیم و هم اکنون ۱۶ هیات استانی فعال و بیش از ۷۰۰ ورزشکار مرد و ۱۸ ورزشکار زن داریم. همچنین تا کنون در رویدادهای بین‌المللی در کشورهای ایران و پاکستان نیز شرکت کردیم و  امیدواریم تا بتوانیم با تعامل هر چه بیشتر از تجربه چند دهه‌ای ایران در خصوص رشته موتورسواری استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =