جانبازان سیاه‌تیری، پیامنی و حکانی آسمانی شدند

تهران - ایرنا - «رضا سیاه‌تیری»، ‌«علی پیامنی» و «محسن حکانی» جانبازان ۷۰ درصد آسمانی شدند و جمعی از والدین شهدا به فرزندان شهید خود پیوستند.

 به گزارش روز سه شنبه حوزه ایثار و شهادت ایرنا،‌ «رضا سیاه‌تیری» جانباز ۷۰ درصد و از جانبازان نخاعی منطقه بنیاد شهید تهران بزرگ پس از تحمل ۳۷ سال رنج ناشی از مجروحیت به شهدا پیوست.
پیکر مطهر این جانباز والامقام پس از تشییع، در قطعه ۲۷ گلزار شهدای بهشت زهرای تهران در جوار همرزمانش به خاک سپرده شد.
رضا سیاه تیری در خانواده‌ای متدین در تهران به دنیا آمد و سال ۶۲ در منطقه عملیاتی نفت‌شهر به افتخار جانبازی نائل شد.

جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «علی پیامنی» نیز بعد از ۳۹ سال تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل آسمانی شد و به یاران شهید خود پیوست.
پیکر مطهر شهید روز گذشته با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در گلزار شهدای شهرستان خرم آباد به خاک سپرده شد.
شهید علی پیامنی متولد سال ۱۳۳۴ در ۱۵ مهر سال ۱۳۵۹ در اطراف اهواز مورد اصابت گلوله دشمن قرار گرفت و از ناحیه دو پا به شدت مجروح شد و به افتخار جانبازی نائل آمد و سرانجام در ۱۸ آبان ۹۹ به یاران شهیدش پیوست.

همچنین جانباز گرانقدر ۷۰ درصد «محسن حکانی» پس از سال‌ها تحمل رنج‌های ناشی از مجروحیت به همرزمان شهیدش پیوست.
پیکر مطهر جانباز «محسن حکانی» با حضور مردم ولایت‌مدار شهریار و خانواده‌های شهدا و ایثارگران، عاشقان ایثار و شهادت و مسئولان محلی با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تشییع و در امامزاده اسماعیل (ع) شهریار به خاک سپرده شد.
این جانباز سرافراز از جانبازان شهرستان شهریار بود که در سال ۱۳۴۶ متولد شد و در عملیات کربلای پنج در منطقه شلمچه به مقام جانبازی رسید. از وی دو فرزند دختر به یادگار مانده است.

مادر شهیدان «مرادی دشتچی» آسمانی شد

حاجیه خانم «عزت هاشمی دشتچی» مادر شهیدان «علی و حسین مرادی دشتچی» پس از تحمل سال‌ها دوری از فرزندان شهیدش در سن ۸۳ سالگی بر اثر کهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست.
پیکر مطهر این مادر بزرگوار در باغ رضوان تشییع و در قطعه ایثارگران به خاک سپرده شد.
شهید حسین مرادی دشتچی سال ۴۲ در اصفهان چشم به جهان گشود و سال ۶۶ در ماووت عراق بر اثر اصابت ترکش به سینه به شهادت رسید.
شهید علی مرادی دشتچی سال ۴۲ در اصفهان چشم به جهان گشود و سال ۶۰ با سمت فرمانده گروهان در آبادان بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید.

مادر و همسر شهیدان «قاسمی» آسمانی شد

حاجیه خانم «گلجان غیبی» مادر شهید «عیدمحمد قاسمی» و همسر شهید «غلام قاسمی» از شهرستان باخرز دعوت حق را لبیک گفتند.

مراسم تشییع این مادر و همسر فداکار، در روستای سیه‌لاخ شهرستان باخرز از توابع استان خراسان رضوی با ادای احترام مسئولان و بدون حضور مردم برگزار شد.
شهیدان غلام و عیدمحمد قاسمی در ۱۹ خرداد سال ۱۳۰۲ و ۷ فروردین سال ۱۳۴۴ در روستای سیه‌لاخ از توابع شهرستان باخرز استان خراسان رضوی چشم به جهان گشودند و در ۲۱ دی سال ۱۳۶۵ و ۱۹ دی سال ۱۳۶۴ به مقام رفیع شهادت نائل آمدند.
 

پدر شهیدان «شریف‌فرد» آسمانی شد

«حاج علی‌اصغر شریف‌فرد» پدر شهیدان «محمدحسین و محمدعلی شریف‌فرد» در سن ۹۵ سالگی بر اثر کهولت سن دعوت حق را لبیک گفت و به فرزندان شهید خود پیوست.
شهید «محمدحسین شریف‌فرد» در سن ۱۸ سالگی در سال ۶۱ در منطقه عملیاتی شلمچه و در جریان عملیات رمضان به شهادت رسید و پیکر مطهرش مدت‌ها در منطقه برجا ماند تا اینکه در سال ۱۳۶۴ تفحص و در گلزار شهدای خلدبرین به خاک سپرده شد.
شهید «محمدعلی شریف‌فرد» در سن ۱۵ سالگی و در عملیات والفجر مقدماتی به فیض شهادت نائل آمد.

پدر شهیدان «کیانی» به فرزندان شهیدش پیوست

«حاج محمدجواد کیانی» پدر شهیدان والامقام «محمدرضا و محمودرضا کیانی» بر اثر کهولت سن و بیماری دارفانی را وداع گفت و به دیدار فرزندان شهید خود شتافت.
پیکر این پدر معظم با بدرقه مردم شهرستان ری و با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی تشییع و در بهشت‌ زهرا (س) آرام گرفت.
شهید محمدرضا کیانی ۲۲ فروردین سال ۱۳۳۲ در شهر ری متولد و در دهم تیر ۱۳۶۲ با سمت تک تیرانداز در فکه هنگام درگیری با گروه‌های ضد انقلاب بر اثر اصابت گلوله به شهادت رسید.
شهید محمودرضا کیانی ۱۰ تیر سال ۱۳۴۱ چشم به جهان‌ گشود، مدتی در بسیج فعالیت کرد به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت و سرانجام در ۲۶ بهمن سال ۱۳۶۱ با سمت فرمانده گردان بلال در فکه توسط نیروهای عراقی بر اثر اصابت ترکش خمپاره و آر پی جی به سینه و قطع پا به مقام شهادت نائل شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =

سرخط اخبار جامعه