کتاب تقریظ شده رهبر معظم انقلاب موضوع مسابقه کتابخوانی شد

تهران-ایرنا- مسابقه کتابخوانی ویژه نوجوانان با محوریت کتاب «تن‌تن و سندباد» تقریظ شده رهبر معظم انقلاب همزمان با هفته کتاب و کتاب‌خوانی برگزار می‌شود.

به گزارش روز سه‌شنبه ایرنا از فرهنگسرای اندیشه، رئیس کتابخانه این فرهنگسرا اظهارداشت: مسابقه کتابخوانی «شمه‌ای از کتاب» ویژه نوجوانان ۱۰ تا ۱۷ سال برگزار می‌شود، این مسابقه با محوریت کتاب «تن تن و سندباد» نوشته «محمدمیرکیانی» و تصویرگری «محمدحسین صلواتیان» است که توسط انتشارات قدیانی منتشر شده است.

«فاطمه جمالو» گفت: «تن تن و سندباد» رمانی نوجوانانه است؛ در این داستان، تن‌تن به همراه دوستان همیشگی‌اش میلو، کاپیتان هادوک و پرفسور تورنسل به شرق سفر می‌کنند و در مقابل سندباد قرار می‌گیرد. این اثر را می‌توان کتابی استراتژیک در ادبیات نوجوان دانست چرا با نگاهی دقیق و نافذ به مسئله‌ روز زمان خود پرداخته است. هدف نویسنده از خلق چنین داستانی، پرداخت استعاری و غیرمستقیم به موضوع «تهاجم فرهنگی» است.

وی افزود: این رمان مورد توجه رهبر انقلاب نیز قرار گرفت و ایشان تقریظی را بر این کتاب نوشتند که متن آن بدین شرح است: «من هم همین قصّه را همیشه تعریف می‌کردم؛ حیف که خیلی‌ها آن را باور نداشتند. حالا خوب شد، شاهد از غیب رسید! راوی این حکایت که خود همه چیز را به چشم خود دیده، حکایت تن‌تن و سندباد را چاپ کرده است. حالا دیگر کار من آسان شد. همین بس است که نسخه‌ این کتاب را به همه‌ی بچه‌ها بدهم.»

رئیس کتابخانه اندیشه بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه باید پس از مطالعه کتاب، پیام برگرفته از آن را در حداکثر ۱۰ سطر به پست الکترونیکی کتابخانه به نشانی andisheh.lib۱۳۷۴@gmail.com ارسال کنند، به قید قرعه، به پنج نفر از کسانی که بهترین متن را ارسال کرده باشند، جوایزی نفیس اهدا خواهد شد.

وی گفت: فایل متن این کتاب در سایت فرهنگسرای اندیشه andisheh.farhangsara.ir بارگذاری شده و در دسترس علاقه‌مندان است.

«جمالو» اظهارداشت: ۲۴آبان ماه روز کتاب و کتابخوانی است که همه ساله با عنوان هفته کتاب‌ و کتابخوانی گرامی داشته می‌شود. این ایام فرصت خوبی است که با یار مهربان آشتی کرده و فرهنگ کتابخوانی را گرامی بداریم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =

سرخط اخبار استان‌ها