۲۰ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۵:۳۵
کد خبرنگار: 2457
کد خبر: 84105685
۰ نفر

برچسب‌ها

اتحادیه میهنی کردستان عراق خواهان اخراج ارتش ترکیه شد

بغداد - ایرنا- یک مسئول ارشد اتحادیه میهنی کردستان عراق امروز از جاسوسی نیروهای ترکیه در عراق سخن گفت و خواهان اخراج آنها با مصوبه پارلمان این کشور شد.

به گزارش ایرنا، «غیاث سورجی» از مسئولان ارشد اتحادیه میهنی کردستان عراق امروز به پایگاه خبری «المعلومه» عراق گفت: حضور نیروهای ترکیه مستقر در اقلیم کردستان عراق غیرقانونی و نامشروع است زیرا توافقنامه ای بین عراق و ترکیه وجود ندارد و باید برای اخراج این نیروها در سریعترین زمان عمل شود.

وی افزود: نیروهای ترکیه اقدامات خصمانه انجام می دهند و در خاک عراق جاسوسی می کنند. آنها در مناطق حضور خود به گونه ای رفتار می کنند که انگار متعلق به ترکیه است.

السورجی تصریح کرد: شایسته است که روند رای گیری سریعی در پارلمان برای اخراج نیروهای ترکیه مشابه مصوبه اخراج نیروهای آمریکایی در دستور کار قرار گیرد و ما براساس این مصوبه در اتحادیه میهنی کردستان عراق عمل خواهیم کرد.

براساس اعلام منابع عراقی، ارتش ترکیه بخش‌هایی از شمال عراق را در اشغال خود دارد و بین ۶۰۰ تا ۷۰۰ نیروی ارتش ترکیه در پایگاه «بعشیقه» در شمال عراق مستقر هستند که در ۱۲ کیلومتری از مرکز شهر «موصل» مرکز استان «نینوا» قرار دارد.

مسئولان و دولت عراق تاکنون بارها نقض حاکمیت عراق و حملات هوایی و توپخانه‌ای ترکیه به شمال این کشور به بهانه مبارزه با «حزب کارگران کردستان ترکیه» موسوم به «پ.ک.ک» را محکوم کرده و خواهان پایان آن شده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =

سرخط اخبار جهان