کاهش ۶ درصدی واقعه طلاق در قزوین

قزوین - ایرنا - ثبت واقعه طلاق زوجین در استان قزوین نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۶ درصد کاهش یافته است.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا، مدیرکل ثبت احوال استان قزوین در نشست با لطف الله سیاهکالی نماینده مردم قزوین،آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اعلام این خبر همچنین از رشد چهار درصدی واقعه ازدواج در استان قزوین طی نیمه نخست سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت چهار هزار و ۴۳۸ فقره ازدواج در استان به ثبت رسیده است.

حسن وفایی افزود: واقعه ولادت و فوت نیز در استان قزوین نیز در نیمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل به ترتیب ۶.۵ درصد کاهش و ۴۸ درصد رشد داشته است.

مدیرکل ثبت احوال استان قزوین همچنین گفت: تاکنون ۹۵ درصد شهروندان متقاضی و واجد شرایط استان قزوین معادل ۹۵۰ هزار نفر کارت ملی هوشمند خود را دریافت کرده اند.

وی اظهار داشت: امیدواریم کارت ملی هوشمند شهروندان باقی مانده را نیز در کم ترین زمان به آنها ارایه کنیم.

وفایی افزود: همه افرادی که درخواست کارت هوشمند ملی را ارئه کرده اند، می توانند با رسید درخواست کارت  خود نسبت به دریافت خدمات اداری از ادارات و دستگاه های اجرایی اقدام کنند.

وی در ادامه از ارایه خدمات ثبت احوال در ۱۹ دفتر پیشخوان خدمات عمومی دولت خبر داد و گفت: واگذاری خدمات به دفاتر پیشخوان با هدف بهبود کیفیت ارایه خدمت به مردم و کاهش تصدی گری رویکرد جدی سازمان ثبت احوال است.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در محلس شورای اسلامی نیز در این دیدار گفت: کارت ملی هوشمند باید به گونه ای طراحی شود که مردم بتوانند از طریق آن خدمات متنوعی را از دستگاه های اجرایی دریافت کنند. 

لطف الله سیاهکالی افزود: باید همه اطلاعات هویتی شهروندان و نیازهای بانکی و خدماتی آنان را در قالب کارت هوشمند تجمیع کنیم.

وی اظهار داشت: دستگاه های اجرایی نیز باید براساس اطلاعات طبقه بندی شده به اطلاعات هویتی افراد دسترسی داشته باشند تا خدمات لازم را در صورت نیاز بدون وقفه به متقاضیان ارایه کنند.

سیاهکالی از واگذاری خدمات ثبت احوال به دفاتر پیشخوان قدردانی کرد و از دستگاه های اجرایی خواست تا در راستای چابک سازی دولت و بهبود کیفی ارایه خدمت به مردم، خدمات غیرحاکمیتی خود را به این دفاتر منتقل کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =